jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 22.05.2021 23:40:01

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 24:25 (12:17)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi 25. kroga lige NLB v gosteh premagali Maribor s 25:24 (17:12).

* Dvorana Tabor, brez gledalcev, sodnika: Dejan in Igor Ivančič.
* Maribor Branik: Milačič, Lorger, Pungartnik 2, Planinšek, Veselinovič 3, Sok 7, Hočevar 1, Miličević, Košec 1, Blagotinšek, Rakita 2, Budja, Hedl 1, Golik, Žabič 7.
* Celje Pivovarna Laško: Ivić, Vujović, Mazej 4, Dragašević, Razgor 5, Marguč 1 (1), Grošelj 3, Poteko, Janc, Čepić 2, Kodrin, Horžen 2, Kljun, Mlakar 1, Novak 5, Načinović 2.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (0), Celje Pivovarna Laško 1 (1).
* Izključitve: Maribor Branik 4, Celje Pivovarna Laško 6 minut.

Celjani so v štajerski prestolnici po ne preveč prepričljivi predstavi osvojili novi točki, še vedno pa so na tretjem mestu in imajo točko manj od Velenjčanov in Trebanjcev. Prvi so v tem krogu slavili v Izoli, drugi pa v Škofji Loki.

Do 25. minute je bila tekma povsem odprta, v končnici prvega polčasa pa so Celjani - pri vodstvu 13:12 - vendarle uveljavili svoje prednosti in po delnem izidu 4:0 polčas zaključili s prednostjo petih golov (17:12).

Izbranci gostujočega trenerja Luke Žvižeja so v drugem polčasu zaigrali bledo in neprepričljivo, kar so Mariborčani izkoristili in jih v 43. minuti po golu Tadeja Soka ujeli in izenačili na 19:19, le minuto kasneje pa je domači kapetan svoje soigralce popeljal v vodstvu z 20:19.

Do 57. minute je bila tekma povsem odprta. Pri izidu 23:23 sta David Razgor in Kristjan Horžen dosegla dva gola in Celjanom zagotovila novi točki.

Mariborska ekipa bo v sredo, 26. maja, gostila Izolo v zaostali tekmi 14. kroga. V zadnjem krogu bo gostovala v Velenju, celjska ekipa pa bo gostila Ljubljano. Obe tekmi bosta v soboto, 29. maja.