Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

ue
ue
2 12.05.2021 22:04:00

Je DERBI DAL PRVAKA? Razplet tekme med Velenjčani in Celjani, ki ga NIHČE NI PRIČAKOVAL! Zgodilo se je TOLE! (FOTO)

V zaostali tekmi 23. kroga lige NLB je Gorenje iz Velenja gostilo Celje Pivovarno Laško.

Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško 30:22 (19:10)
* Rdeča dvorana Velenje, brez gledalcev, sodnika: Žibret, Teršek.
* Gorenje Velenje: Panjtar, Taletović, Husejnović, Haseljić 3, Tajnik 7, Pajt 4 (3), Starc, Miklavčič 3, Sokolič 1, Verdinek 2, Grmšek 1, Slatinek-Jovičić 4, Mlivić, Predovič, M. Kavčič 4, Ravnikar 1.
* Celje Pivovarna Laško: Vujović 1, Ivić, Gaberšek, Cvetko 2, Mazej 1, Dragašević, Razgor, Marguč 2, Grošelj 2, Poteko 2, Janc 4, Kodrin, Horžen 2, Kljun, Mlakar 3, Novak 3, Načinović.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (3), Celje Pivovarna Laško 4 (4).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Celje Pivovarna Laško 8 minut.

Kriza rokometašev Celja se nadaljuje. Zaustavil je ni niti legendarni igralec kluba Luka Žvižej, ki je na trenerskem mestu pred dnevi zamenjal Tomaža Ocvirka. Ob njegovem debiju na celjski klopi so njegovi varovanci izgubili še četrto zaporedno tekmo, drugo na derbijih proti Velenjčanom, in jim zdaj prepustili naziv prvega favorita za osvojitev naslova državnega prvaka.

Zaradi poškodb oslabljeni celjski rokometaši so bili v prvem polčasu povsem nebogljeni. Pozitiven rezultat so držali le nekaj minut, do izida 3:3. Domači, pri katerih je na začetku blestel Domen Tajnik, ki je uspešno zamenjal poškodovanega Aleksa Kavčiča, so si prvo večjo prednost priigrali z dvema zaporednima goloma Davida Miklavčiča.

Nekdanji reprezentant jih je povedel v vodstvo z 11:6, a pri tem niso obstali, do odmora so prednost le še povišali. Kaj se je dogajalo na igrišču, je nazorno pokazal napad v zadnji sekundah prvega dela, ko je streljal Tajnik, žoga se je od bloka odbila, nato pa se v gol izmuznila še vratarju. Velenjčanom je uspevalo praktično vse, gostom pa bore malo, povsem nerazpoložena sta bila tudi čuvaja mreže.

Čeprav se je na začetku drugega dela vratar Miljan Vujović razigral, najbolj prepričljivega poraza Celjanov v zadnjih letih v državnem prvenstvu ni mogel preprečiti. Na drugi strani je namreč svojo nalogo med vratnicama fenomenalno opravljal tudi Aljaž Panjtar, ki je preprečeval, da bi se Celjani začeli bližati njegovi ekipi. Razlika v korist gostiteljev je celo narasla na 12 golov, gosti so jo zmanjšali šele v zadnjih minutah tekme, ko je bilo že vse odločeno.

Na lestvici lige z 39 točkami vodi Trimo Trebnje, Celjani zaostajajo eno, Velenjčani pa dve, a imajo tudi dve tekmi manj od tekmecev.

Krka - Trimo Trebnje 17:34 (10:13)
* Dvorana Marof, brez gledalcev, sodnika: Dejan in Igor Ivančič.
* Krka: Pavlin, Brajer, Bevec, Je. Avsec 2, Majstorović 1, Lončar 2, Ja. Avsec 2, Irman 4 (3), Jakše 2, Plut, Klemenčič 3, D. Rašo, Kukman 1, Radović, Windischer, Matko.
* Trimo Trebnje: Tomić, Brana, L. Rašo 3 (3), Višček, Didovič 4, Grojzdek 1, Radojković 4, Dobovičnik 1, Cingesar 1, Sarak 3, Kotar 7, Potočnik 2, Udovič, Grbić 1, Cirar 5 (3), Florjančič 2.
* Sedemmetrovke: Krka 5 (3), Trimo Trebnje 7 (6).
* Izključitve: Krka 8, Trimo Trebnje 6 minut.

Svojo nalogo so rokometaši Trima opravili, zadnjeuvrščeno ekipo so visoko premagali. Domači so se v prvem polčasu upirali po najboljših močeh, kot se za lokalni derbi spodobi. V drugem pa je vendarle prišla do izraza razlika v kakovosti, Trebanjci so prišli do visoke zmage.

Novomeščani vodili sicer niso niti enkrat. Na začetku so zaostali z 0:2, nato pa nekaj časa držali zaostanek od enega do dveh golov. Gosti so za tri prvič povedli po golu Gregorja Potočnika za izid 6:9. V drugem delu pa so se dvomi o razpletu tekme hitro razblinili, gosti so postopoma večali prednost, na koncu je ta znašala +17.

Pri zmagovalcih je Marko Kotar dosegel sedem golov, Gal Cirar jih je prispeval pet, pri domačih je bil s štirimi goli najučinkovitejši Jan Irman, tri je dosegel iz sedemmetrovke.