skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 17.10.2020 19:53:06

Celjani zanesljivo opravili z Ribnico

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 7. krogu lige NLB premagali Riko Ribnico s 35:29 (18:14).

* Dvorana Zlatorog, brez gledalcev, sodnika: Žitnik in Majer.
* Celje Pivovarna Laško: Ivić, Vujović, Cvetko 1, Mazej, Marguč 7 (4), Šarac 10, Grošelj 3, Poteko 1, Kodrin 3, Horžen 4, Grebenc, Kljun 1, Mlakar, Leban 3, Novak 2 (2), Načinović.
* Riko Ribnica: Bojić, Glavan 1, Strmljan 5, Petek, Eskeričić, Žagar, Knavs 1, Ranisavljević 3, Miličević 6, Pahulje, B. Nosan 3, Cimerman 5, Pucelj 4 (2), M. Nosan, Setnikar 1, Atanasov.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 6 (6), Riko Ribnica 3 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8, Riko Ribnica 10 minut.

Celjski rokometaši so dosegli šesto zmago, po njej so se po številu točk izenačili s Trebanjci, zavoljo boljše razlike v golih pa znova zasedli vrh prvenstvene lestvice. Tako Celjani kot Trebanjci imajo edini 100-odsoten izkupiček v dosedanjem delu lige NLB.

Uvodne minute v praznem Zlatorogu so minile v znamenju gostujočih igralcev iz dežele suhe robe, ki so povedli s 4:2, a so izbranci celjskega trenerja Tomaža Ocvirka hitro strnili svoje vrste in stvari postavili na pravo mesto.

Domači rokometaši so predvsem sijajno zaigrali sredi polčasa, ko so povedli za štiri gole (14:10), to prednost pa z manjšimi padci v svoji igri zadržali vse do konca prvega dela tekme (18:14).

Štajerska zasedba v drugem polčasu ni blestela, a najbolj enakovredno tekmico iz minulih sezon, ki v tej sezoni kaže toplo-hladne predstave in ima po šestih tekmah 50-odsoten izkupiček, je vseskozi imela pod nadzorom.

Hitro si je priigrala pet golov prednosti (19:14), najvišjo prednost pa si je priigrala v sami končnici osrednje tekme 7. kroga lige NLB in zasluženo vpisala še šesti par točk v tej sezoni. Celjska ekipa je največ vodila za osem golov (33:25, 34:26 in 35:27).

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Josip Šarac z desetimi in Gal Marguč s sedmimi goli, v ribniški pa je Uroš Miličević dosegel šest, Tilen Strmljan in Brin Cimerman pa po pet zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ribniška pa bo gostila Gorenje Velenje.

Značke: rokomet, dp