Ribnica slavila v Mariboru, Velenjčani uspešni v Novem mestu

Odigrane so bile štiri tekme 13. kroga lige NLB.

Butan plin Izola - Jeruzalem Ormož 23:26 (9:15)
* Športna dvorana, gledalcev 310, sodnika: Turnšek in Čretnik (oba Celje).
* Butan plin Izola: Miklavec 6 (6), Petrović 4, Gašperšič 3, Brumen 2, Nikolić 2, Poberaj 2, Gačević 2, Božič 1, Čolić 1, Hušić, Alessio, Logar, Novak, Beganovič, Redžič.
* Jeruzalem Ormož: Mesarić 6, Bogadi 5, Čudič 5, Kocbek 4, Šoštarič 3, M. Hebar 2, Šulek 1, Ciglar, Lukman, Zemljič, Žuran, Ozmec, Nunčič, Krabonja, G. Hebar, Balent.
* Sedemmetrovke: Butan plin Izola 8 (6), Jeruzalem Ormož 2 (2).
* Izključitve: Butan plin Izola 6, Jeruzalem Ormož 8 minut.
* Rdeči karton: Šulek (24.).

Zadnjeuvrščeni Primorci niso bili kos Ormožanom, ki so dosegli svojo peto zmago v prvenstvu. Temelje zanjo so postavili že v prvem polčasu, ko so domači ekipi, ki ostaja pri zgolj eni zmagi, pobegnili za pol ducata zadetkov.

Izolčani na tekmi niso niti enkrat vodili, kljub temu pa korak s tekmeci držali do sredine prvega polčasa. Potem pa so gosti z delnim izidom 3:1 ušli na 11:7, malce pred koncem prvega dela so volili še sedmimi goli prednosti, na glavni odmor pa so nesli šest zadetkov naskoka.

Primorci so v prvi polovici drugega polčasa nekoliko zmanjšali razliko, a bili vseeno daleč od priključka. Ormožani so nadzorovali potek tekme in na koncu brez posebnih težav vpisali novi točki.

Pri domačih je bil s šestimi goli - vse je dosegel s sedmih metrov - najboljši strelec Vid Miklavec, pri gostih pa je jih je toliko dosegel Danijel Mesarić.

Izolski rokometaši bodo v 14. krogu v petek gostovali v Slovenj Gradcu, Ormožani pa bodo dan pozneje gostili Dobovo.

Maribor Branik - Riko Ribnica 25:26 (13:13)
* Dvorana Tabor, gledalcev 300, sodnika: Marinkovič in Vidali.
* Maribor Branik: Jerenec 9, Ranevski 4 (3), Velkavrh 4, Miličević 2, Sivka 2, Planinšek 2, Kljun 2, Puc, Dosedla, Špelić, Hočevar, Budja, Ferjan, Zugan, Kocjančič, Sok.
* Roko Ribnica: Setnikar 5, Strmljan 5, Vujačić 4, Pucelj 3, Knavs 2, Horvat 2, Pahulje 2, Kovačič 2, Ranisavljević 1, Žagar, Bojić, Cimerman, Lešek, Klarič, Nosan, Tomšič.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 3 (3), Riko Ribnica 1 (0).
* Izključitve: Maribor Branik 6, Riko Ribnica 4 minute.

Ribničani so tudi v Mariboru upravičili vlogo favorita in prišli do svoje enajste zmage v prvenstvu, s katero so na drugem mestu lestvice. Mariborčani, ki so bili sicer dokaj enakovreden tekmec, pa so doživeli deveti poraz in ostajajo pri šestih točkah ter pri dnu lestvice.

Prvi polčas je bil precej izenačen, nobeni ekipi se ni uspelo oddaljiti za več kot dva zadetka. Zato pa je to uspelo Ribničanom v uvodu drugega dela. Po golu Davida Kovačiča so v 36. minuti povedli s 17:13.

Podobno prednost so ohranjali tudi v nadaljevanju, v končnici pa so se v 59. minuti domači spet približali le na zgolj zadetek zaostanka (24:25), a Ribničani niso dopustili česa več. Gašper Horvat je namreč takoj zatem zadel za 26:24, Filip Jerenec pa je nato le še kozmetično popravil izid.

Pri domačih je prednjačil Jerenec z devetimi goli, pri gostih pa sta jih po pet dosegla Rok Setnikar in Tilen Strmljan.

Mariborčani bodo v 14. krogu v soboto gostovali v Velenju, Ribničani pa bodo dan prej gostili Trebanjce.

Urbanscape Loka - Koper 26:30 (16:15)
* Športna dvorana Poden, gledalcev 300, sodnika: Žibret in Teršek (oba Trbovlje).
* Urbanscape Loka: Jamnik 6, Šibanc 4, Jesenko 4, Grojzdek 4, Atanasov 3, Pipp 3, Gartner 1, Klemenčič 1, Jeseničnik, Juričan, Dolenc, Strehar, Pokorn, Tomac-Teržan, Vrbinc, Mali.
* Koper: Sokolič 9 (3), Krečič 6 (1), Smolnik 3, Žagar 3, Planinc 3, Marić 2, Moljk 2, Makuc 1, Guček 1, Avsec, Dolenc, Postogna, Dobaj, Breznikar, Stopar, Konjevič.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 5 (5), Koper 6 (5).
* Izključitve: Urbanscape Loka 8, Koper 8 minut.

Koprski rokometaši so v Škofji Loki prišli do nove zmage, in sicer pete v prvenstvu, s katero so v sredini lestvice. Škofjeločani, ki so bili sicer enakovreden tekmec, pa ostajajo pri dveh zmagah in na devetem mestu.

Prvi polčas je minil v izenačeni igri, v kateri si ne ena ne druga ekipa nista priigrali kakšne zajetnejše prednosti. To se je zgodilo šele sredi drugega polčasa, ko so Koprčani ušli na 24:21 in 25:21. Takšno prednost so gosti z Obale držali tudi v nadaljevanju in na koncu tudi slavili.

Pri domačih je bil s šestimi goli najboljši Grega Jamnik, pri gostih pa z devetimi Tilen Sokolič.

Škofjeločani bodo v 14. krogu v soboto gostovali v Celju, Koprčani pa bodo gostili Krko.

Krka - Gorenje Velenje 33:37 (16:18)
* Športna dvorana Marof, gledalcev 200, sodnika: Humek in Škvarč (oba Dobova).
* Krka: Kete 7 (3), Bevec 6, Irman 5, Jakše 4, Batagelj 4, Kukman 3, Rašo 2, Matko 2, Hvastija, Windischer, Avsec, Klemenčič, Brajer, Urbič, Pršina, Majstorović.
* Gorenje: Verdinek 15 (6), M. Kavčič 6, A. Kavčič 5, Celminš 3, Okleščen 2, Haseljić 2, Miklavčič 2, Mazej 2, Drobež, Husejnović, Grmšek, Taletović, Levc, Šol, Bojanić.
* Sedemmetrovke: Krka 6 (6), Gorenje 6 (6).
* Izključitve: Krka 10, Gorenje 8 minut.

V izenačenem obračunu Novomeščanov in Velenjčanov so do zmage prišli slednji. Zanje je bila to deveta zmaga, za Krko pa na koncu osmi poraz.

Novomeščani in Velenjčani so uvodoma prikazali izenačeno predstavo, prvo resnejšo prednost pa so si po treh zaporednih golih med 18. in 20. minuto priigrali gosti, ko so povedli s 13:10. Toda Dolenjci so hitro ujeli priključek, na glavni odmor pa so šli z ulovljivima dvema goloma zaostanka.

Gostitelji so Velenjčane dejansko ujeli pri 23:23 in tudi v nadaljevanju držali korak z Gorenjem. Eden ključnih trenutkov se je zgodil v 55. minuti, ko je bil pri domačih izključen Jan Irman, gosti pa so to unovčili za vodstvo s 34:31 in 35:31 v 56. minuti. To pa je bila dovolj velika zaloga za zadnje minute.

Pri domačih je bil s sedmimi goli najboljši Andraž Kete, pri gostih pa jih je kar 15 dosegel Matic Verdinek, od tega šest s sedmih metrov.

Krka bo v 14. krogu v soboto gostovala v Kopru, Gorenje pa bo gostilo Maribor.