1. NLB LIGA: Gorenje slavilo v Slovenj Gradcu, Krka boljša od Izole

Rokometaši v prvi slovenski ligi so igrali v 8. krogu lige NLB.

Slovenj Gradec 2011 - Gorenje Velenje 23:28 (13:17)

* Športna dvorana, gledalcev 700, sodnika: Turnšek in Čretnik.
* Slovenj Gradec: Ošlovnik, Abramović, Cvetko 5, Glendža 8, Bulović, Banfro 3, An. Jankovski 2, Pajt 3 (2), Kresnik 1, Šiljeg, Lesjak 1, Jagodič, Veršovnik, Tahnik, Štumpfl, Al. Jankovski, Soldo.
* Gorenje Velenje: Taletović, Husejnović, Celminš, Mazej 4, Tajnik, Matanović 9 (6), Levc, Šol 2, Starc, Miklavčič 2, Drobež, Haseljić 2, Verdinek, M. Kavčič 4, A. Kavčič 3, Okleščen 2.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 3 (2), Gorenje Velenje 6 (6).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 10, Gorenje Velenje 8 minut.

V sosedskem obračunu so smetano pobrali Velenjčani, ki so na Koroškem dosegli šele četrto zmago. Pred začetkom sezone eni glavnih pretendentov za končno zmago v državnem prvenstvu po osmih odigranih tekmah za vodilnimi Celjani zaostajajo osem, za drugouvrščenimi Ribničani pa šest točk.

Uvod v tekmo je bil povsem izenačen, po vodstvu rokometašev iz Slovenj Gradca v 17. minuti (10:9) pa so Velenjčani naredili delni izid 3:0 in tri minute kasneje povedli z 12:10.

Od tedaj naprej tekmecu več niso pogledali v hrbet, postopoma so lomili njihov odpor, dokončno pa so ga zlomili v začetku druge polovice tekme.

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so si 36. minuti priigrali šest golov prednosti (21:15), v nadaljevanju pa navkljub določenim nihanjem v svoji igri osvojili pomembni točki.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Vlado Matanović z devetimi, v poraženi pa Aleksandar Glendža z osmimi goli.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v četrtek, 7. novembra, gostila trebanjski Trimo, zasedba iz Slovenj Gradca pa bo v soboto, 9. novembra, gostovala v Kopru.

---------------------------------------------------

Butan plin Izola - Krka 25:29 (12:14)

* Športna dvorana, gledalcev 400, sodnika: Dejan in Igor Ivančič.
* Butan plini Izola: Logar, Hušić, Jurič 1, Gačević 4, Brumen 3, Poberaj, Božič 5 (3), Petrović 1, Gašperšič 1, Novak, Miklavec 4, Alessio, Beganović 2, Zorič Stepančič 3, Nikolić 1, Čolić.
* Krka: Brajer, Urbič, Avsec 1, Pršina 1, Hvastija, Irman 2, Jakše 8, Bevec 5, Gorela 3, Klemenčič, Rašo 2, Batagelj, Kukman 4 (2), Windischer, Matko 1, Kete 2.
* Sedemmetrovke: Butan plin Izola 4 (3), Krka 2 (2).
* Izključitve: Butan plin Izola 4, Krka 10 minut.

Obračun ekip iz spodnjega dela lestvice se je končal z zmagoslavjem Krke, ki je dosegla tretjo zmago in se pomaknila proti sredini razpredelnice, medtem ko Izola ostaja povsem na dnu lestvice.

Dolenjci so od prve do zadnje minute imeli vajeti igre v svojih rokah. V prvi polovici dvoboja so si najvišjo prednost priigrali v 24. minuti, ko so povedli za pet golov (13:8).

V nadaljevanju niso popustili, na krilih izjemno razpoloženega Jake Jakšeta, ki je dosegel kar osem golov, so bili vseskozi za korak pred Primorci, ki nikakor niso našli protiorožja za igro razpoloženih dolenjskih tekmecev.

V gostujoči ekipi se je poleg Jakšeta izkazal tudi Jan Bevec, v domači pa je bil najbolj učinkovit Peter Božič. Oba sta dosegla po pet golov.

Izolska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, novomeška pa bo gostila Dobovo. Obe tekmi bosta v soboto, 9. novembra.

Jeruzalem Ormož - Koper 30:33 (16:16)

* Dvorana Hardek, gledalcev 400, sodnika: Smolko in Knez.
* Jeruzalem Ormož: Bogadi, Šoštarič 4, Čudič 6 (4), Žuran 6, G. Hebar, M. Hebar 2, Šulek, Kocbek 6 (1), Balent, Krabonja, Ozmec 2, Mesarič 4, Lukman, Ciglar, Nunčič.
* Koper: Štavar, Dobaj, Dolenc, Žagar 6, Avsec 2, Krečič 10 (3), Konjević, Postogna, Moljk 1, Smolnik 2, Sokolič 5, Guček, Marić 3, Makuc, Stopar, Breznikar 4.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 8 (5), Koper 4 (3).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 10, Koper 18 minut.

Ormožani so po skoraj triletni prenovi v tem tednu odigrali kar dve tekmi v svojem rokometnem hramu, na obeh pa so ostali praznih rok. Po Mariborčanih so jim rokometno mero v dvorani na Hardeku vzeli tudi Koprčani, ki imajo zdaj dve točki prednosti pred Prleki.

V prvem polčasu se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo. V rahli rezultatski prednosti so bili bolj ali manj vseskozi varovanci gostujočega trenerja Uroša Rapotca, a trdoživi Ormožani so jim vztrajno dihali za ovratnik.

V prvi polovici drugega polčasa so na ormoškem parketu zagospodarili gosti in po golu Grege Krečiča v 44. minuti povedli s 26:22.

Primorci so v končnici dvoboja prikazali zelo zbrano in preudarno predstavo, njihova prednost je vseskozi znašala tri do štiri gole, na koncu so tudi zasluženo osvojili obe točki.

V zmagoviti ekipi iz Kopra sta bila strelsko najbolj učinkovita Krečič z desetimi in Matevž Žagar s šestimi goli, toliko zadetkov so pri gostiteljih dosegli Rok Žuran, Jure Kocbek in Bojan Čudič.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 6. novembra, gostovala v Celju, koprska pa bo v soboto, 9. novembra, gostila Slovenj Gradec 2011.

Dobova - Urbanscape Loka 38:30 (20:14)

* Športna dvorana, gledalcev 250, sodnika: Majer in Žitnik.
* Dobova: Budalić, Leben, Bradeško 2, Dular 1, Gerjovič, Markušić 5, Kovacs, Jezernik 1, Humek, Bura 11, Jazbec, Lončar 1, Krnc, Kunst 3, Florjančič 2, Sintič 12 (1).
* Urbanscape Loka: Božnar, Juričan, Vrbinc 2, Gartner 2, Dolenc, Grojzdek 5, Jamnik 8 (2), M. Jesenko 1, Mali, Klemenčič 2, Jeseničnik, Pipp 5, A. Jesenko 2, Pokorn, Šibanc 1, Marinović, Atanasov 1.
* Sedemmetrovke: Dobova 1 (1), Urbanscape Loka 6 (4).
* Izključitve: Dobova 2, Urbanscape Loka 2 minuti.

Rokometaši iz Dobove so dosegli peto zmago v državnem prvenstvu in ostajajo na visokem četrtem mestu, Škofjeločani pa so navkljub porazu zadržali svojo pozicijo na sredini razpredelnice.

Izbranci domačega trenerja Benjamina Teraša so temelje za zmago postavili že v prvi polovici dvoboja. Ta je minil v njihovi absolutni prevladi, končali so ga s prednostjo šestih golov (20:14).

V drugem polčasu so zanesljivo zadržali prednost pred tekmeci, blestela pa sta srednji zunanji Marko Sintič in desni zunanji Lucian Bura. Prvi je Gorenjcem nasul ducat golov, drugi pa enajst zadetkov. Grega Jamnik je za gostujočo zasedbo prispeval osem zadetkov.

Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, škofjeloška pa bo gostila Riko Ribnico. Obe tekmi bosta v soboto, 9. novembra.