Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 05.10.2019 19:17:28

Štajerski derbi zanesljivo Celjanom

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 5. krogu lige NLB v gosteh premagali mariborski Branik z 31:23 (12:11).

* Dvorana Tabor, sodnika: Backović in Palačković.
* Maribor Branik: Kljun 1, Planinšek 1, Zugan 5, Kocjančič, Špečić 2, Sok 3, Hočevar, Jerenec 1, Miličević 5 (3), Velkavrh, Ranevski 1, Budja, Jerebie 4 (3), Ferjan, Sivka.
* Celje Pivovarna Laško: Vujović, Ferlin, Cvetko, Razgor 3, Marguč 5, Šarac 6, Grošelj 1, Poteko 1, Žabić, Silva 6, Kodrin 3, Horžen 2, Grebenc 1, Makuc, Leban 2, Novak 1.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 6 (6), Celje Pivovarna Laško /.
* Izključitve: Maribor Branik 4, Celje Pivovarna Laško 4 minute.

Osrednja tekma 5. kroga se je končala z zanesljivim zmagoslavjem Celjanov, ki so dosegli peto zaporedno zmago in se na vrhu lestvice pridružili prav tako 100-odstotnim Ribničanom, medtem ko so Mariborčani na dosedanjih tekmah zbrali le dve točki.

Državni prvaki iz Celja so bolje pričeli obračun v dvorani Tabor in v 13. minuti povedli za tri gole (7:4), a so jih gostitelji deset minut pozneje ujeli in izenačili na 10:10.

Do konca polčasa se je odvijal izenačen boj, v drugem pa so na mariborskem parketu zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Tomaža Ocvirka in v 34. minuti prvič na dvoboju povedli za štiri gole (16:12).

Državni prvaki iz mesta ob Savinji so se v nadaljevanju povsem sprostili, gostitelje zasenčili v vseh prvinah igre ter zanesljivo osvojili novi točki.

V celjski vrsti sta bila najbolj učinkovita Diogo Silva in Josip Šarac, ki sta dosegla po šest golov, v mariborski pa Dani Zugan in Adrian Miličević s po petimi zadetki.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 9. oktobra, gostila velenjsko Gorenje, termin tekme Jeruzalem Ormož - Maribor Branik pa še ni znan.

Značke: rokomet, dp