Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 30.08.2019 22:33:59

Celjani sedmič osvojili rokometni superpokal

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so letošnji zmagovalci slovenskega superpokala, potem ko so v Slovenj Gradcu premagali Gorenje Velenje s 25:23 (13:10).

* Športna dvorana, gledalcev 800, sodnika: Žitnik in Majer (oba Trebnje).
* Celje Pivovarna Laško: Ferlin, Vujović, Cvetko, Razgor 1, Marguč 1, Šarac 6, Grošelj 3, Poteko 1, Žabić, Silva 3, Kodrin 2, Horžen 3, Grebenc 1, Kljun, Makuc 1, Leban 3 (2), Novak.
* Gorenje Velenje: Taletović, Panjtar, Okleščen 4, Šol, Matanović 5 (3), A. Kavčič 7, Haseljić, Verdinek 4, Celminš, Mazej, Tajnik, Levc 3, Miklavčič, Drobež, Grmšek, Šiško.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (2), Gorenje Velenje 4 (3).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10, Gorenje Velenje 2 minuti.

Prvo dejanje v rokometni sezoni se je končalo z zmagoslavjem celjskih rokometašev, ki so sedmič osvojili slovenski superpokal.

V prvem polčasu so bili vseskozi v vodstvu izbranci celjskega stratega Tomaža Ocvirka, njihova prednost je vseskozi znašala dva gola, najbolj udarno pa so zaigrali v končnici prvega polovice tekme. Po golih Davida Razgorja v 28. minuti so prvič povedli za tri gole (12:9), v izdihljajih prvega polčasa pa je Matic Grošelj povišal na 13:9.

V uvodu druge polovice tekme so zdesetkani Velenjčani - na mestu krožnega napadalca sta manjkala Miha Kavčič in Vladimir Bojanić, tako da sta nastalo vrzel na črti zapolnila zunanja Vid Levc in Jernej Drobež - zaigrali slabo, Celjani pa so jim po golih Josipa Šarca in Dioga Silve ušli na pet golov (15:10).

217-24-celje gorenje2 af

Izbranci velenjskega trenerja Zorana Jovičića niso vrgli puške v koruzo, zaigrali so pogumno in bojevito ter se v 42. minuti po golu Matica Verdineka približali na vsega en gol (16:17).

Do 55. minute je bila tekma povsem odprta. Celjani so imeli zgolj gol prednosti (22:21), po zadetkih Kristjana Horžena in Gala Marguča pa so dve minuti kasneje povišali na +3 (24:21). To je bila zadostna zaloga za končno zmago in sedmo zmago v slovenskem superpokalu.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Josip Šarac s šestimi, v velenjski pa Aleks Kavčič s sedmimi zadetki.

217-24-celje gorenje3 af
Na tekmi so podelili priznanja najboljšim posameznikom v minuli sezoni. Najbolj koristen igralec (MVP) in strelec (226 golov) je bil Matic Verdinek, najboljši vratar pa Emir Taletović (oba Gorenje Velenje).

Značke: rokomet, sta