rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 17.05.2019 22:43:40

Razburljivo v Mariboru! Prvaki so si reševali kožo!

Rokometaši Maribora Branika in Celja Pivovarne Laško so se v 7. krogu končnice lige NLB (skupina od 1. do 6. mesta) razšli z neodločenim izidom 28:28 (12:15).

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 28:28 (12:15)
* Dvorana Tabor, gledalcev 1023, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje).
* Maribor Branik: Đurica, Simonič, Žabič 2, Planinšek, Hedl, Celminš 1, Marušič, Sok 9, Jerenec 3, Velkavrh 1, Ranevski 4, Budja, Jerebie 2, Golik 3 (1), Buneta 2, Štumpfl 1.
* Celje Pivovarna Laško: Panjtar, Ferlin, Vujović 4, Jurečič, Malus 4, Rakita, Razgor, Ovniček 4, Marguč 3, Šarac 4, Accambray 1 (1), Kodrin 2, Horžen 5, Makuc, Anić 1, Blagotinšek.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (1), Celje Pivovarna Laško 2 (1).
* Izključitve: Maribor Branik /, Celje Pivovarna Laško / minut.

Celjani so bili v Mariboru dolgo časa na pragu šeste zmage v končnici, toda druga polovica drugega polčasa je bila v domeni Maribora, ki je izničil prednost sedmih golov Celja in prišel do točke. Celjani imajo tako na vrhu lestvice pet zmag in dva remija, Mariborčani pa zmago, remi in pet porazov.

Gosti so že v prvem polčasu večkrat vodili za šest zadetkov, a do konca prvih 30 minut so domači razpolovili prednost Celja.

V drugem delu so v 41. minuti vodili že za sedem zadetkov (21:14), tako da se je zdel zmagovalec odločen. Toda gostitelji se niso predali in začeli pridno nižati zaostanek, v 55. minuti je Tadej Sok zadel za 24:26.

Isti igralec je minuto pozneje poskrbel še za bolj vroče dogajanje z golom za 25:26 in le malce zatem za 26:26.

Na veselje domačih navijačev je Matija Golik v 59. minuti Mariborčane pripeljal do vodstva, Rok Ovniček je izid zatem poravnal, obe ekipi sta nato dosegli še po vsaka zadetek prek Nikole Ranevskega in Josipa Šaraca, tako da se je tekma končala brez zmagovalca.

Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši strelec Sok, pri gostih pa s petimi Kristjan Horžen.

Mariborčani bodo v 8. krogu v sredo gostovali v Škofji Loki, Celjani pa bodo gostili Ribnico.