Zmagovalec Talentov po Hrvaški osvaja še Nemčijo

nina pušlar Njena.si

Razkrita skrivnost Nine Pušlar

0 14.11.2018 21:09:00

Celjani niso dovolili, da bi se ponovil superpokal

Rokometaši Krke so v tekmi 10. kroga lige NLB izgubili proti Celju Pivovarni Laško z 28:30 (12:17).

Slovenski državni in pokalni prvaki iz Celja so drugič v tej sezoni gostovali v Novem mestu pri Krki, po presenetljivem porazu v superpokalu, so v 10. krogu lige NLB prišli do pričakovanega para točk. Pivovarji so zmagali šestič po vrsti, Dolenjci pa izgubili drugič v nizu in petič v nizu.

Krkaši so vodili le na začetku tekme z 1:0. Gosti so odgovorili s tremi zaporednimi goli, v deseti minuti je bilo 8:4. V 17. minuti so vodili tudi s petimi goli prednosti, na odmor so šli z enim manj (18:13). Žan Jurečič je drugi polčas začel enako kot je končal prvega - z golom. S tem so pivovarji vodili s +6, a se jim je za tem nekoliko ustavilo.

Domačini so črne minute skušali obrniti v svojo korist, v 47. minuti so se približali le na gol zaostanka (22:23). A so se črne minute nato prikradle tudi njim. Izbranci Tomaža Ocvirka so v 51. minuti vodili s 26:22, razliko treh oziroma štirih golov pa v nadaljevanju brez težav zadržali, zdržali so tudi zaključni nalet Novomeščanov.

Prvi strelec tekme je bil Krkin Luka Florjančič s sedmimi zadetki, na drugi strani je William Accambray dal enega manj.

Krka - Celje Pivovarna Laško 28:30 (12:17)

Novo mesto - Dvorana ŠD Marof. 300 gledalcev. Sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje).

Krka: L. Rašo 3, Bevec, Didovič 5, Okleščen 1, Pršina 3, Tomić, Irman 2, Jakše 4 (1), Klemenčič, D. Rašo, Batagelj, Papež 3, Kukman, Matko, Imperl, Florjančič 7 (4).
Celje Pivovarna Laško: Vujović 2, Jurečič 4, Malus, Kljun, Košec, Razgor 2, Ovniček 3, Šarac, Nenadić 2, Panjtar, Accambray 6 (4), Ferlin, Kodrin 5, Horžen 4, Anić 1, Bećiri 1.
Sedemmetrovke: Krka 6 (5), Celje Pivovarna Laško 4 (4).
Izključitve: Krka 2, Celje Pivovarna Laško 8 minut.
Rdeč karton: Bećiri (30.).

Krka bo v naslednjem krogu v petek, 23. novembra, gostovala proti Mariboru Braniku, Celje bo dan pozneje gostilo Dobovo.

Značke: rokomet, dp