Sviš Ivančna Gorica - Dobova 31:35 (17:18)
* Dvorana OŠ Stična, sodnika: Kavalar (Celje) in Nahtigal (Ljubljana).
* Sviš Ivančna Gorica: Škorc, Struna, Tekavec, Knez 1, Zafran 3 (2), Fink 3, Grojzdek 8 (2), Hrovat 6, Stopar 3, Pirnat, Kutnar, Krabonja 4, Zlatnar, Bučar, Košir 2.
* Dobova: Leben, Polutnik, Dular 1, Markušić 3, Kučič, Humek, Bura 7, Majić 3, Jazbec 2, Zavodnik, Krnc, Šušnjara 2, Kunst, Sintič 14 (1), Hotko 2, Novak 1.
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 4 (4), Dobova 2 (1).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 8, Dobova 14 minut.

Dobova je na krilih razpoloženega Marka Sintiča, ki je zabil kar 14 golov, dosegla drugo zmago v državnem prvenstvu, medtem ko je zasedba iz Ivančne Gorice doživela peti poraz, obe ekipi pa sta v spodnjem delu prvenstvene lestvice.

Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi, v drugem pa so prevladovali rokometaši iz Posavja, ki so med 35. in 41. minuto naredili delni izid 4:0 in gostiteljem ušli na tri gole (22:19).

A domači rokometaši se niso vdali, navkljub zaostanku so hoteli tekmo postaviti na glavo. V 57. minuti so po golu Žana Grojzdeka tekmo postavili v začetno izhodišče (31:31), nato pa je na sceno stopil danes neustavljivi Sintič in s tremi goli, enega je prispeval še Boris Jazbec, zapečatil usodo gostiteljev.

Zasedba iz Ivančne Gorice bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru, ekipa iz Dobove pa bo gostila ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta v soboto, 20. oktobra.

Jeruzalem Ormož - Krka 25:29 (12:11)
* Dvorana Velika Nedelja, gledalcev 200, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).
* Jeruzalem Ormož: Balent, Firšt-Šeruga, M. Šulek, Bogadi 5, Šoštarič 2, Čudič 6 (3), Žuran 3, Hebar, Škrinjar, Kocbek 4 (1), Sovič, Horvat, Ozmec 2, Mesarić 3, Vujović, Ciglar.
* Krka: Imperl, Tomić, Bevec, Didovič 1, Pršina 3, Irman 8, Jakše 3 (1), Klemenčič, D. Rašo, Batagelj, Papež 7 (2), Kukman 5, Windischer, Matko, Florjančič 2.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (4), Krka 4 (3).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 10, Krka 8 minut.
* Rdeči karton: Ozmec (46.)

Novomeška ekipa se je s tretjo zmago prebila v zgornji del prvenstvene lestvice, tam je s točko manj tudi prleška zasedba.

Izbranci gostujočega trenerja Mirka Skoka so po "zastrašujočem" uvodu v sezono in senzacionalnem zmagoslavju na slovenskem superpokalu nad Celjani zavoljo odsotnosti nekaterih poškodovanih igralcev v prvem delu državnega prvenstva nanizali nekaj slabših izidov, zdaj pa so se prebili v zgornjo polovico lestvice.

Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi. Večji del so bili v prednosti domači rokometaši, a njihova prednost nikoli ni znašala več kot dva gola, med 20. in 23. minuto pa so jim tudi Novomeščani po delnem izidu 3:0 ušli za dva zadetka (8:10).

V prelomnih trenutkih dvoboja so več modrosti in znanja pokazali gosti, ki so med 51. in 53. minuto naredili delni izid 3:0 in povedli s 24:20, lepe zaloge v golih pa nato v izdihljajih tekme niso zapravili.

V zmagoviti ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Jan Irman z osmimi in Jernej Papež s sedmimi goli, v poraženi pa Bojan Čudič s šestimi in David Bogadi s petimi zadetki.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Urbanscape Loko, ormoška pa bo gostovala v Dobovi. Obe tekmi bosta v soboto, 20. oktobra.