FOTO in VIDEO: V orkanskem vetru oče odšel na ...

tanja žagar miki šarac Njena.si

Tako za svoje goste poskrbi Tanja Žagar

0 22.09.2018 20:56:58

Derbi v Kopru Ribničanom

Rokometaši Kopra 2013 so v 3. krogu lige NLB izgubili proti Riku Ribnici s 26:29 (11:13).

* Dvorana Bonifika, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).
* Koper 2013: Haseljić, Kocjančič, Postogna, Dolenc, Grzentič 6, Krečič 4, Matijaševič 1, Poklar, Moljk, Smolnik 2, Sokolič 1, Guček 3, Zugan 1, Marič 2, Stopar, Bratkovič 6 (4).
* Riko Ribnica: Bojić, Glavan, Strmljan 7, Horvat 2, Vujačić 6, Žagar, Knavs 2, Pahulje, Lešek, B. Nosan 1, Kovačič 2, Pucelj 2, Tomšič, M. Nosan, Setnikar 7 (1), Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (4), Riko Ribnica 2 (1).
* Izključitve: Koper 2013 4, Riko Ribnica 12 minut.

Osrednja tekma tretjega kroga se je končala z zmagoslavjem rokometašev iz dežele suhe robe, ki so po neodločenem izidu v Novem mestu in zmagi nad tekmeci iz Dobove osvojili drugi par točk. Koprčani so drugič zaporedoma v državnem prvenstvu ostali praznih rok, pred tem so izgubili v Mariboru, zaostalo tekmo uvodnega kroga proti Celjanom pa bodo igrali šele sredi oktobra.

Koprčani so zelo dobro odprli tekmo in imeli v uvodnih petnajstih minutah igre niti igre v svojih rokah. Po vodstvu s 5:4 pa se jim je povsem ustavilo, Ribničani so povsem zagospodarili v Bonifiki ter med 15. in 20. minuto naredili delni izid 5:0 za vodstvo z 9:5. Izbranci domačega trenerja Petra Mičovića so do konca prvega polčasa zaigrali odločneje, nekajkrat so se približali na dva gola zaostanka, tolikšen primanjkljaj so imeli na polovici tekme (11:13).

Ribničani so imeli v drugem polčasu popoln nadzor na parketu. Vseskozi so bili za korak ali dva pred gostitelji, po njihovem vodstvu s 25:17 v 47. minuti pa je bilo docela jasno, da bosta točki romali v Ribnico.

V ribniški ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Tilen Strmljan in Rok Setnikar, ki sta dosegla po sedem golov, v koprski pa sta Nino Grzentič in Adam Bratkovič dosegla po šest zadetkov.

Ribniška zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 26. septembra, gostila Celje Pivovarno Laško, koprska pa bo dva dni kasneje gostovala v Velenju.

Značke: rokomet, dp