Iz kajže se je slišalo hlipanje

1 08.09.2018 21:21:27

Zmagi ostali doma: Loka boljša od Hrastnika, Sviš od Trima

Igor Martinšek
Rokometaši Urbanscapa Loke so v prvem krogu lige NLB v gosteh premagali Dol TKI Hrastnik s 25:23 (12:10). Rokometaši Sviša Ivančne Gorice pa so v prvem krogu lige NLB premagali trebanjski Trimo s 24:19 (13:9).

Rokometaši Urbanscapa Loke so v prvem krogu lige NLB v gosteh premagali Dol TKI Hrastnik s 25:23 (12:10).

Škofjeločani so v Zasavju osvojili načrtovani točki, čeravno so se jim povratniki na veliko sceno dostojno upirali in jim vseskozi dihali za ovratnik.

Večji del prvega polčasa o bili v rezultatski prednosti Škofjeločani. V 14. minuti so si že priigrali tri gole prednosti (6:3), a so jih gostitelji le tri minute kasneje ujeli in izenačili na 7:7, v 19. minuti pa po golu Amala Ajdarija povedli z 8:7. Končnica prvega in uvod v drugo polovico tekme je bil v znamenju izbrancev gostujočega trenerja Roberta Beguša.

V 38. minuti so si znova priigrali tri gole prednosti (16:13), a gostitelji niso vrgli puške v koruzo. Z agresivno igro so v 41. minuti izenačili na 16:16, pet minut kasneje pa po golu Kristiana Bauerheima znova povedli z 18:17.

Končnica tekme je bila izjemno razburljiva, v naelektrenem ozračju se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bilo več modrosti na strani gorenjskih rokometašev, ki so med tekmo zapravili kar pet sedemmetrovk.

V zadnji minuti je Matija Vrbinc goste popeljal v vodstvo s 24:23. Domači trener Aleš Sirk je zahteval minuto odmora, a njegovi varovanci v zadnjem napadu niso dosegli izenačujočega gola, piko na i pa je postavil Alen Šibanc.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Matija Vrbinc s sedmimi, v domači pa Klemen Brilej s šestimi goli.

Urbanscape Loka bo naslednjo tekmo igrala v sredo, 12. septembra, ko bo gostovala pri Celju Pivovarni Laško, Dol TKI Hrastnik pa bo v soboto, 15. septembra, gostil Sviš Ivančno Gorico.

-----------------------------------------------------

Dol TKI Hrastnik - Urbanscape Loka 23:25 (10:12)

* Dvorana Dolanka, gledalcev 250, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).
* Dol TKI Hrastnik: Seme, Nunčič, Brilej 6, Klepej 5, Ajdari 3, Grušovnik 2, Zore, Pintar 2, Bauerheim 2, Hribšek, Ramić, Ribič, Jakopič, Simončič, Koprivc 3.
* Urbanscape Loka: Juričan, Dobaj, Vrbinc 7, Šibanc 3, Gartner, Dolenc, Krivic, Jamnik 4, M. Jesenko, Bradeško, Pipp 1, Bergant 3, A. Jesenko 3 (1), Bogdanić-Jenko 4, Plestenjak, Marinović.
* Sedemmetrovke: Dol TKI Hrastnik -, Urbanscape Loka 6 (1).
* Izključitve: Dol TKI Hrastnik 10, Urbanscape Loka 2 minuti.

SVIŠ DOMA UGNAL TRIMO
Rokometaši Sviša Ivančne Gorice so v prvem krogu lige NLB premagali trebanjski Trimo s 24:19 (13:9).

Dolenjski obračun se je končal z zmagoslavjem povratnikov na prvoligaško sceno iz Ivančne Gorice.

Izbranci domačega trenerja Aleksandra Polaka so temelje za prvo zmago v novi sezoni postavili v končnici prvega polčasa. Večji del prve polovice tekme se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, ekipi sta bili vseskozi izjemno blizu, po tesnem vodstvu gostiteljev v 22. minuti (8:7) pa so ti v finišu prvega dela zaigrali sijajno in se po delnem izidu 5:2 na veliki odmor podali z lepo prednostjo štirih golov (13:9).

Druga polovica tekme je minila v absolutnem znamenju domačih rokometašev, ki so si v 34. minuti priigrali kar sedem golov prednosti (17:10). V nadaljevanju so igrali zbrano in preudarno, po njihovem vodstvu z 22:12 v 49. minuti pa je bilo docela jasno, da bosta točki ostali v Ivančni Gorici.

Pri Svišu sta bila najbolj učinkovita Simon Stopar s šestimi in Timotej Knez s petimi goli, pri Trimu pa je Marko Kotar dosegel štiri zadetke.

Trebanjski Trimo bo v prihodnjem krogu v petek, 14. septembra, gostil ormoški Jeruzalem, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo dan kasneje gostovala na Dolu pri Hrastniku.