vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 18.03.2018 21:34:18

Škofjeločani presenetili Ribnico

Rokometaši Urbanscapa Loke so v drugem krogu končnice od 1. do 6. mesta v ligi NLB na domačem igrišču premagali Riko Ribnico s 26:24 (15:13).

Škofjeloška zasedba je dosegla prvo zmago v končnici. Na kolena je položila najboljšo ekipo iz rednega dela državnega prvenstva iz Ribnice, ki je po uvodni zmagi nad novomeško Krko prvič v boju za prvaka ostala praznih rok.

Od prve do zadnje minute se je na parketu dvorane Poden odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Obe ekipi sta se gnali do skrajnih meja in se izmenjavali v vodstvu, gostiteljem pa so v končnici prvega polčasa prvič povedli za dva gola (13:11) in to prednost zadržali do odhoda na veliki odmor (15:13).

V drugem polčasu se je nadaljeval neusmiljen boj za prevlado, izbranci domačega trenerja Roberta Beguša pa so v 47. minuti po golu Matije Vrbinca prvič na dvoboju povedli za štiri gole (22:18). A igralci iz dežele suhe robe se niso predali, šest minut kasneje so skorajda ujeli gostitelje (23:22).

V izjemno razburljivi končnici so Ribničani vseskozi dihali za ovratnik Škofjeločanom, ki pa so vendarle zmogli dovolj moči in znanja za prvo zmago v končnici. Odločilni gol za zmago je pri izidu 25:24 v zadnji minuti prispeval Grega Jamnik za končno zmago s 26:24.

V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Alen Šibanc z devetimi in Aleks Kavčič s šestimi goli, v gostujoči pa je Risto Vujačić dosegel pet zadetkov.

Škofjeloška zasedba bo prihodnjo tekmo igrala v sredo, 21. marca, ko bo v zaostali tekmi prvega kroga gostovala v Celju, ribniška zasedba pa bo v soboto, 24. marca, v okviru tretjega kroga končnice gostila Celje Pivovarno Laško.