0 11.03.2018 20:57:21

SENZACIJA V VELENJU! Veselin Vujović je odčital novo lekcijo Željku Babiću!

Veselin Vujović
SN arhiv / Cropix
Rokometaši velenjskega Gorenja so v 1. krogu lige NLB za prvaka izgubili proti Kopru 2013 s 25:29 (13:11).

* Rdeča dvorana, sodnika: D. in I. Ivančič (oba Gorišnica).
* Gorenje: Cehte 2, Medved 3 (1), Haseljić 2, Ovniček 3, Ferlin 2, Grebenc 1, Stojnič, Grmšek, Toskić, Drobež, Potočnik 5, Golčar 3 (2), Verdinek 1, Kleč 1, Zaponšek, Pejović 2.
* Koper 2013: Franza, Dolenc, Grzentič 3, Vlah 6, Krečič 6, Matijaševič, Kocjančič, Postogna, Rapotec 1, Smolnik 6, Sokolič 1, Guček, Sever, Planinc, Stopar, Bratkovič 6 (3).
* Sedemmetrovke: Gorenje 4 (3), Koper 2013 3 (3).
* Izključitve: Gorenje 4, Koper 2013 8 minut.

Velenjski rokometaši na uvodni tekmi lige za prvaka niso upravičili vloge favorita. Koprčani, ki so imeli v zadnjem času obilo težav (v sredo so prekinili niz petih porazov v vseh tekmovanjih), so se z zmago prebili na tretje mesto pred Urbanscape Loko, ki pa jo še čaka dvoboj uvodnega kroga s Celjem Pivovarno Laško.

Koprčani so prvi polčas bolje začeli, si priigrali tudi že tri zadetke prednosti, ko je bilo 6:3, a so jih Velenjčani ujeli še pred koncem polčasa in tudi prišli do dveh golov prednosti. Tudi v drugem polčasu se je nadaljeval izenačen boj, v 48. minuti pa so Koprčani spet povedli (22:21).

V naslednjih minutah so bili gosti z Obale boljši, v 57. minuti je Žiga Smolnik zadel za novo koprsko vodstvo s tremi zadetki (27:24) in tako napovedal slavje izbrancev Veselina Vujovića. Ko je Grega Krečič v 59. minuti zadel za 28:25, je bil zmagovalec odločen. Piko na i zmagi je malce pozneje dodal še Aleks Vlah za končnih 29:25.

Pri domačih je bil s petimi zadetki najboljši Gregor Potočnik, pri gostih pa so po šest golov dosegli Vlah, Krečič, Smolnik in Adam Bratkovič.

Velenjčani bodo v 2. krogu 24. marca gostovali v Novem mestu, termin tekme 2. kroga med Celjem Pivovarno Laško in Koprom pa še ni določen.

Značke: rokomet, dp