gl, sta
gl, sta
09.10.2024 22:23:53

V Zagrebu zablestel Slovenec, ki se je preoblekel v hrvaški dres

Na papirju najzanimivejši dvoboj sredinega večera v ligi prvakov so videli gledalci v Zagrebu.

V tamkajšnji Areni sta se za točki udarila domači Zagreb in Pick iz Szegeda, ki je v nasprotju s (pred tremi tedni)tam poraženim evropskim podprvakom Aalborgom z Aleksom Vlahom na igrišču strl odpor Hrvatov. Precej zanesljivo.

Največ zaslug za zmago s 35:30 je imel Slovenec, ki so ga hrvaški navijači toplo pozdravili. Razumljivo, Mario Šoštarić je pred časom, kot gotovo veste, zamenjal dres slovenske reprezentance za dres Hrvaške, v kateri je nemudoma postal eden od nosilcev igre. No, priljubljeni Super Mario ljubiteljev hrvaškega rokometa tokrat ni najbolj navduševal, v mrežo Zagreba je namreč pospravil kar deset žog. Šoštarićev rojak, slovenski reprezentant Borut Mačkovšek, je prispeval tri zadetke, kolikor jih je za Zagreb na drugi strani Aleks Kavčič.

Veliko boljše volje kot slednji sta šla spat Slovenca na začasnem delu v Bitoli. Strelec enega zadetka za Pelister proti lizbonskemu Sportingu Nejc Cehte in Domen Tajnik, ki pri remiju makedonskega prvaka s 24:24 sicer ni sodeloval. Makedonci so se do točke dokopali po skoraj čudežnem preobratu, saj so še 1:24 minute pred koncem, ko je domači trener vzel minuto odmora, zaostajali z 21:24. PSG je istočasno - no, kar nekaj minut prej - v Parizu veliko mirneje prišel do dveh točk; z 38:30 je ugnal dansko Fredericio.

Preostale tekme bodo na sporedu v četrtek. V skupini A bosta tekmi Füchse Berlin - Wisla Plock in Veszprem - Dinamo Bukarešta, v skupini B pa trije dvoboji: Barcelona - Aalborg, Nantes - Kolstad in Magdeburg - Kielce.

Po nepopolnem četrtem krogu je Sporting zbral sedem, Dinamo Bukarešta (tekma manj) in PSG po šest točk, Füchse Berlin in Veszprem (oba tekma manj) po štiri, Eurofarm Pelister eno, Wisla Plock (tekma manj) in Fredericia pa sta brez njih.

V skupini B imata Barcelona (tekma manj) in Pick Szeged po šest točk, Magdeburg in Aalborg po tri, Kielce, Nantes, Kolstad (vsi tekma manj) in Zagreb pa po dve točki.