vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 22.01.2023 15:42:05

Krimovke po tem, kar se je zgodilo v Tivoliju, ohranjajo možnosti

Rokometašice Krima Mercatorja so v 12. krogu lige prvakinj v ljubljanskem Tivoliju premagale Banik Most z 42:31 (24:11). Izbranke Dragana Adžića bodo v 13. krogu v soboto gostovale pri Kristiansandu.

Krima Mercator - Banik Most 42:31 (24:11)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 1023, sodnici: Ilieva in Karbeska (obe Severna Makedonija).
* Krim Mercator: Radosavljević 3, Jurič, Radičević 9 (3), Stanko 5, Žabjek, Dmitrijeva 9, Arenhart 1, Klemenčič 2, Miklič, Ljepoja 4, Varagić 1 (1), Lazović 2, Risović 1, Rosiak 2, Marković, Svetik 3.
* Banik: Striškova 5, Andryskova 5, Šutranova 2, Veselovska, Pokorna, Janssen, Mikulcik 2, Radova, Cholevova 9 (2), Müllnerova 1, Kašparova, Brabcova, Spone 1, Kroftova 1, Polakova 2, Somionka 4.
* Sedemmetrovke: Krim 4 (4), Banik 3 (2).
* Izključitve: Krim 6, Banik 6 minut.

Krimovke so po zanesljivem porazu proti Ferencvarosu v prejšnjem krogu tokrat morale zmagati, če so želele obdržati možnosti za šesto mesto v skupini A, ki vodi v nadaljevanje tekmovanja. Tekmec za novi točki je bil pravšnji, saj Banik v tej sezoni še nima zmage, ob tem pa so ga slovenske prvakinje že na prvi tekmi visoko premagale z 42:29.

Tokrat so tekmo sicer nekoliko zadržano začele, toda že po polovici tekme je bilo vsega konec, saj so domače vodile že za 13 zadetkov. V zadnjih dveh krogih Krim čakata precej zahtevnejši nalogi, in sicer gostovanje pri Kristiansandu in domača tekma z Bukarešto.

Čeprav so tokrat krimovke izenačile svoj dosežek po največ doseženih zadetkih na tekmah evropske ravni, pa so še vedno na sedmem mestu, kjer imajo deset točk, toliko kot Bietigheim, ki je danes izgubil proti Bukarešti, ter eno manj od Bresta in Ferencvarosa, medsebojni obračun so danes dobile Francozinje.

Po izenačenem uvodu tekme in učinkoviti igri na obeh straneh, posledica česar je bila zgolj rahla prednost Krima, so Ljubljančanke nato unovčile izključitev Tatiane Šutranove ter v 13. minuti pobegnile za štiri zadetke (12:8).

Sanja Radosavljević in Barbara Lazović sta malce pozneje poskrbeli še za nekoliko več olajšanja v domači vrsti, ko sta zadeli za 13:8 in 15:9. Ko je svoje dodala še Tjaša Stanko za 16:9 v 19. minuti, je to že nakazalo, v katero smer se bo razvijal obračun, posebej ko je še Jovanka Radičević zadela za osem golov naskoka.

Ljubljančanke so v drugi polčas nesle praktično neulovljivih 13 zadetkov prednosti, od 27. do 30. minute sta po dva gola dodali spet Radičević in Stanko. Drugih 30 minut je bilo tako bolj ali manj le formalnost. Največja prednost na tekmi je znašala 15 zadetkov.

Pri domačih sta po devet zadetkov zbrali Radičević in Darja Dmitrijeva, pri gostjah jih je toliko zbrala Charlotte Cholevova. Vratarki Krima Barbara Arenhart in Jovana Risović sta skupaj obranili 19 strelov.