Nova afera na UKC: to je podjetje, ki naj bi mu ...

Uau! To je ta nora Dončićeva trojka, ki je ...

0 09.02.2020 18:38:10

Bogati Parižani premočni za Celjane

Martin Metelko
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. krogu evropske lige prvakov izgubili proti francoskemu PSG z 29:33 (13:17).

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 5000, sodnika: Zotin in Volodkov (oba Rusija).
* Celje Pivovarna Laško: Vujović, Ferlin, Cvetko, Cokan, Razgor 4, Šarac 4, Grošelj 4, Poteko 3, Žabič, Silva 1, Kodrin 5, Horžen 1, Grebenc, Makuc 4, Leban, Novak 3.
* PSG: Gerard, Corrales, Sigurdsson 3, Keita 3, Sagosen 3, Konkoud 4, Remili 2, Kempf, Syprzak 9, Morros, Hansen 4, N. Karabatić 3, Ekdahl Du Rietz 1, Nahi 1.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (3), PSG 3 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, PSG 4 minute.

celje psg
facebook

Rokometni obračun v Zlatorogu se je končal z zmagoslavjem nesramno bogatih Parižanov, Celjani pa navzlic osmemu porazu na najvišji klubski sceni ostajajo v boju za osmino finala. Tri kroge pred koncem skupinskega dela lige prvakov imajo pred tekmeci iz Elveruma, ki bodo drevi gostili rokometaše iz Barcelone, in Zagreba še vedno tri točke naskoka.

Slovenski prvaki bodo v prihodnjem krogu v nedeljo, 16. februarja, gostovali v Aalborgu, nato pa sta pred njimi še dve zahtevni preizkušnji: 23. februarja bodo gostili tekmece iz Barcelone, tri dni pozneje pa gostovali v Flensburgu.

Izbranci domačega trenerja Tomaža Ocvirka so uvodoma kljubovali Parižanom, ki kljub svoji zvezdniški zasedbi in astronomskemu proračunu še vedno niso osvojili lige prvakov. Po zaslugi Domna Novaka in Davida Razgorja so v peti ter deseti minuti povedli s 3:2 in 5:4, a nato vse bolj začeli capljati za imenitnimi tekmeci na nasprotni strani igrišča.

V 13. minuti so proti "rezervni postavi PSG" - od najbolj razvpitih zvezdnikov je bil na igrišču zgolj Norvežan Sander Sagosen, medtem ko sta Francoz Nikola Karabatić in Danec Mikkel Hansen obsedela na klopi - zaostali za dva gola (5:7), kar je Ocvirka prisililo, da je zahteval prvo minuto odmora, v 16. minuti pa je zaostanek narasel na tri gole (6:9).

Celjani so se v nadaljevanju le zbrali in se v 19. minuti približali na gol zaostanka, v končnici prve polovice tekme pa naredili nekaj nepotrebnih napak in gostom dovolili, da so jim ušli na štiri gole (12:16 in 13:17).

Ocvirk je v prvem polčasu neprestano menjal in iskal najbolj razpoloženo sedmerko, a njegovi varovanci v celoti niso bili kos telesno močnejšim in taktično-tehnično izjemno podkovanim gostom. V celjski igri je bilo tudi premalo ostrine, prvo izključitev na tekmi so si prislužili šele v 43. minuti.

Igralci iz mesta ob Savinji so si v uvodu v drugi polčas pridelali zaostanek petih golov (13:18), po tem primanjkljaju pa precej dvignili raven svoje igre. Z bojevito predstavo so v 39. minuti skorajda ujeli tekmece iz francoske prestolnice in se jim približali na 20:21.

Okoli pet tisoč gledalcev v Zlatorogu je eksplodiralo od navdušenja, a nato so njihovi ljubljenci padli v krajšo krizo, kar so izkušeni in z vsemi žavbami namazani Parižani s pridom izkoristili in jim v 46. minuti ponovno ušli na štiri gole (21:25).

Ocvirk je v 47. minuti zahteval novo minuto odmora in od svojih varovancev zahteval popolno mobilizacijo, a Parižani so bili enostavno premočni. Z učinkovitimi obrambnimi prijemi in pravočasno doseženimi goli so v kali zatrli vse celjske poskuse po prevratu, ki so navkljub srčnosti v igri in veliki tekmovalni želji vseskozi zaostajali od dveh do štirih golov.

V celjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Tilen Kodrin s petimi goli, Josip Šarac, Matic Grošelj, Domen Makuc in David Razgor so prispevali po štiri zadetke.

* David Razgor, rokometaš Celja Pivovarne Laško: "Naš uvod v tekmo je bil veliko boljši kot pred dnevi v Velenju. Parižanom smo se dobro upirali, v prelomnih trenutkih dvoboja pa naredili malce preveč napak, kar so izkušeni gosti znali izkoristiti in nam ušli na varno razliko štirih do petih golov. Menim, da smo navzlic porazu zapustili dober vtis, borili smo se po svojih najboljših močeh, a kljub temu ostali brez točk."

* Tilen Kodrin, rokometaš Celja Pivovarne Laško: "Pri Parižanih imaš včasih občutek, da potrebujejo le dobrih deset minut za končno zmago. Na današnji tekmi niso bili tako sproščeni v zadnjih desetih minutah, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili vendarle dovolj zbrani. Njihov vratar je ubranil dva ali tri ključna strela, v napadu pa so dosegli nekaj lahkih zadetkov in tu se je naredila razlika."

* Nikola Karabatić, rokometaš PSG: "V Celju je vselej težko igrati, tako je bilo tudi letos. Menim, da smo na zahtevnem gostovanju dobro opravili svoje delo. V drugem polčasu smo imeli nekaj smole, Celjani so veliko golov dosegli s kančkom sreče, zavoljo tega si nismo priigrali višje razlike. V prelomnih trenutkih dvoboja smo prikazali zrelo in zbrano predstavo ter zmagali v Celju, kar je bil tudi naš osnovni načrt."