parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 13.10.2019 21:56:49

Velenjčani brez težav v tretji krog pokala EHF

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji povratni tekmi drugega kroga pokala EHF na domačem igrišču premagali srbsko Metaloplastiko z 32:29 (15:16) in se prebili v naslednji krog. Slovenska ekipa je na prvi tekmi v Šabcu zmagala z 32:24.

* Rdeča dvorana, gledalcev 1000, sodnika: Stark in Stefan (oba Romunija).
* Gorenje Velenje: Taletović, Husejnović, Mazej 1, Haseljić 1, Tajnik, Matanović 11, Šol 1, Miklavčič, Drobež, Verdinek 7, Grmšek 1, M. Kavčič 2, A. Kavčič 3, Okleščen 4, Bojanić 1.
* Metaloplastika: Babić 4, Bomaštar, Čagalj, Djukić 6, Došen, Jandrić 1, Kljajić 5, Matičić 7, Mićić, Milić 4, Petrović, Pisarić 1, Todorović 1, Trkulja.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 5 (5), Metaloplastika 5 (4).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Metaloplastika 10 minut.
* Rdeči karton: Trkulja (47.).

Velenjski rokometaši so levji delež na poti do tretjega kroga opravili pred tednom dni v Šabcu, kjer so zanesljivo zmagali z 32:24. Na povratni domači tekmi njihova prevlada ni bila tako izrazita, v celoti pa so bili vendarle za razred boljši od tekmecev iz Srbije.

Izbranci Zorana Jovičića bodo svoje tekmece v tretjem krogu drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini dobili na torkovem žrebu na sedežu Evropske rokometne zveze (EHF) na Dunaju.

Ose so na povratnem dvoboju pred domačimi gledalci pokazale toplo-hladno predstavo. Po dvajsetih minutah je kazalo na njihovo zanesljivo zmago (13:9), nato pa so nepričakovano popustile in tekmecem iz osemdesetih let minulega stoletja rokometno mogočnega Šabca dovolili, da so prevzeli nadzor v Rdeči dvorani.

Velenjčani so polčas zaključili z zaostankom (15:16), v drugi polovici tekme pa vendarle zaigrali zrelo in odgovorno. V 42. minuti so povedli za tri gole (25:22), največjo prednost pa so si priigrali v 54. minuti, ko je bilo 32:26.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Vlado Matanović z enajstimi goli, Matic Verdinek je dosegel sedem zadetkov.