Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 10.11.2018 10:08:01

Maribor premagal Dobovec in se zavihtel na prvo mesto

V sedmem krogu prve slovenske futsal lige je Dobovec doživel prvi letošnji poraz. S 5:3 je bil boljši Maribor, ki po novem vodilno moštvo, saj ima poleg šestih zmag še en remi in tako točko več od Dobovca. Do zmage sta prišli tudi moštvi Stripy in Siliko Mkeršmanc.

V derbiju lige je bil uspešnejši Maribor, za katerega je hat trick dosegel Matej Fideršek, prvi strelec lige. Maribor je povedel, Dobovec je hitro izenačil, potem pa je Maribor do polčasa še dvakrat zadel. Dobovec je v 26. minuti znižal zaostanek na 2:3, a je Maribor hitro odgovoril z novim golom in spet povedel za dva. Od 35. minute dalje so varovanci trenerja Kujtima Morine igrali z vratarjem igralcem v polju, v tem času so dobili še en gol za 5:2, končni izid 5:3 je postavil Rok Mordej.

Po tekmi je moral v bolnišnico Nik Jelić, ki si je v eni od obrambnih akcij težje poškodoval levi gleženj.

Moštvo Stripy je prišlo do nove zmage, potem ko je s 4:2 slavilo v Ivančni Gorici. Kristjan Čož, prvi strelec Dolenjcev, je v 11. minuti poskrbel za domače vodstvo, potem pa so na terenu zagospodarili gostje. Po dva gola sta do 37. minute zabila Andrej Mohorič in Rok Bešter.

Siliko je v Sevnici prišel do zanesljive zmage s 5:0. Mrežo gostov je načel Aljaž Končan, dvakrat je zadel Nejc Berzelak.

Škofije, ki so v 14. minuti vodile že z 2:0, so gostile Kobarid. Potem pa so do konca tekme dvakrat zadeli še gostje, za izenačenje je zadel Nejc Kovačič, ki je poskrbel za delitev točk.

Tekma med Benediktom in Litijo bo v ponedeljek, osmi krog pa bo 23. novembra, saj bodo prihodnji vikend, 16. in 17. novembra, tekme osmine finala Terme Olimia.

1. SFL, 7. krog, 9. novembra

FutureNet Maribor - Dobovec Pivovarna Kozel 5:3 (3:1)

1:0 Fideršek (3.), 1:1 Mordej (5.), 2:1 Stojković (10.), 3:1 Fideršek (15./10m), 3:2 Totošković (26.), 4:2 Jelič (28.), 5:2 Fideršek (37.), 5:3 Mordej (40.)

Bronx Škofije - Oplast Kobarid 2:2 (2:1)
1:0 Zajc (8.), 2:0 Zajc (14./10m), 2:1 Laharnar (17.), 2:2 Kovačič (35./10m).

Ivančna Gorica - Stripy 2:4 (1:2)
1:0 Čož (11.), 1:1 Mohorič A. (15.), 1:2 Bešter R. (20.), 1:3 Mohorič A. (33.), 1:4 Bešter R. (37.), 2:4 Vidmar (39.),

Siliko Mkeršmanc - Sevnica 5:0 (2:0)
1:0 Končan (4.), 2:0 Ćosić (6.), 3:0 Berzelak (38.), 4:0 Ciuha (38.), 5:0 Berzelak (39.)