Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 30.09.2017 21:23:16

Brez Žvižeja očitno ne gre! Ribničani povozili vijoličaste

Boštjan Selinšek
Rokometaši Rika Ribnice so v tekmi 4. kroga lige NLB premagali Maribor Branik s 26:16 (12:5).

* ŠC Ribnica, gledalcev 250, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Kavalar (Celje).
* Riko Ribnica: Hrovat 1, Fink 1, Vujačić, Knavs 2 (2), Henigman 5, Skušek 2 (1), Koprivc 2, Pahulje 1, Nosan 5, Klarič 1, Kovačič 1, Kljun 1, Batinič, Perovšek, Setnikar 3, Košmrlj 1.
* Maribor Branik: Đurica, Cvetko, Bogadi 2, Celeminš 1, Čudič, Sok 6 (2), Šol 2, Jerenc 2, Leben, Velkavrh 1, Pernek, Stopar, Bezgovšek 1, Štumpfl 1, Sivić, Kete.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 4 (3), Maribor Branik 3 (2).
* Izključitve: Riko Ribnica 10, Maribor Branik 8 minut.
* Rdeč karton: /.

Rokometaši Maribora so v Ribnico pripotovali kot prvouvrščena ekipa državnega prvenstva z dvema zmagama in enim remijem, domov pa se vračajo s prvim porazom v tej sezoni. Ribničani so jih za drugo zmago nadigrali in se s štajerskimi tekmeci izenačili po točkah.

Mariborčani so vodili le na začetku tekme. Domača ekipa je nato prevzela pobudo, v 19. minuti je vodila z 8:4, na polčas pa je odšla s prednostjo sedmih golov (12:5). Izbranci domačega stratega Siniše Markote v nadaljevanju niso popuščali, v 45. minuti so vodili z 20:13, v zaključku tekme pa so prednost še povečali.

Najboljši strelec tekme je bil gostujoči Tadej Sok s šestimi goli, pri Ribnici sta petkrat zadela Nik Henigman in Blaž Nosan.

Mariborčani bodo čez teden dni doma igrali proti Herzu Šmartnemu, Ribničani bodo isti dan gostili Urbanscape Loko.

Značke: rokomet, dp