Recite ji Rijehahahaha! Sanjska Olimpija takole osmešila Hrvate, ki so se sramotno osmešili še sami!

Veličastna predstava Olimpije za drugo zaporedno evropsko jesen in sramota hrvaških navijačev, ki so skušali pokvariti veličasten večer.

Olimpija Rijeka
5 0
(4:0)
Ljubljana - Stadion Stožice. 12616 gledalcev. Glavni sodnik: Urs Schnyder (Švica) 6,5.
Strelci: 1:0 Raul (2), 2:0 Thalisson (13), 3:0 Kojić (39), 4:0 Thalisson (45), 5:0 Pedro Lucas (47).
OLIMPIJA: Vidovšek 7, Jorge Silva 7, Ratnik 7,5, Muhamedbegović 7,5 (od 75. Ristić 6,5), Sualehe 7 (od 67. Lasickas), Doffo 8, Agba 7,5, Florucz 8, Thalisson 8,5, Pedro Lucas 8,5 (od 56. Durdov), Kojić 8 (od 46. Brest 6,5). Trener: Victor Sanchez 8.
RIJEKA: Zlomislić 5, Smolčić 5, Galešić 4,5, Radeljić 4, (od 46. Majstorović), Devetak 4,5 (od 46. Bogojević 5,5), Hodža 5 (od 46. Selahi), Petrović 5,5, Fruk 5 (od 46. Djouahra), Pašalić 5, Ivanović 5 (od 75. Ivanović, Janković 5. Trener: Radomir Đalović 4,5.
Rumeni kartoni (2-3): Thalisson (10), Raul (55); Janković (8), Radeljić (38), Petrović (52).
Rdeči kartoni: -
Igralec tekme: Pedro Lucas (Olimpija).

Ena najboljših predstav slovenskih klubov na tovrstnih tekmah in ena največjih zmag slovenskih ekip nad hrvaškimi. Tako bi lahko na kratko opisali dogajanje v Stožicah, na dolgo pa bi lahko celo noč naštevali, koliko in kako vse je bila Olimpija boljša od Rijeke. In to kljub temu, da so bili na Kvarnerju prepričani, da se jim je že tistih 1:1 na prvi tekmi zgodilo precej po naključju in da bodo na povratnem srečanju kot precej boljša ekipa gladko napredovali. Kar so podkrepili s kopico vznesenih in pretiranih zapisov.

Kako daleč so šli v tej vznesenosti, najbolje vidite na tej povezavi. No, avtorji podobnih zadev pa so se nato osmešili približno tako, kot se je osmešila njihova ekipa. Oziroma kot je je osmešila Olimpija v polnih Stožicah, Olimpija kot najboljša mogoča predstavnica slovenskega klubskega nogometa. Prvi polčas je bil naravnost sanjski, za učbenike, za anale.  Olimpija je namreč vodila že po dobri minuti, pa čeprav so sodniki potrebovali dve ali tri več, da so spoznali, da Raul Florucz ni bil v nedovoljenem položaju.

Po četrt ure igre je bilo že 2:0 po zaslugi Thalissona, Kojić pa je v 35. minuti po fantastičnem protinapadu povišal na neverjetnih 3:0. Neverjetnih? No, ja, Thalisson je tik pred polčasom zadel za ... 4:0. Težko je z besedami opisati, kako razbita je Rijeka odšla na odmor - morda velja dodati še, da je bila Olimpija bližje vodstvu 5:0 kot gostje ... no, čemurkoli. Razen tistemu svojemu besednemu opletanju ves teden in še posebej v urah pred nocojšnjo tekmo.

A ravno 5:0 je bilo že, ko se je drugi polčas šele dobro začel. In bilo bi tudi 6:0 ali 7:0, če bi nebogljene goste sijajna, sanjska Olimpija gazila še naprej. Ali pa če se ubogi, ponižani podobi reških nogometašev na igrišču ne bi pridružila še uboga, sramotna podoba njihovih navijačev. Tistih, ki so z baklami ciljali ne samo igrišče, temveč tudi slovenske družine. In morali stadion zapustiti v spremstvu policije, ki je uporabila tudi solzilec in s tem spraznila tudi del drugih tribun. Škoda.  Po svoje pa sicer grozen, sramoten, a dober dodaten prikaz dogodkov, razmerij moči in nemoči.