0 26.05.2023 11:01:40

V Fazaneriji so se (očitno) odločili. Prihaja nov trener …

Aleš Cipot
Na črno-belo klop naj bi sedel Slovak.

Nogometašice Mure None so prejšnji konec tedna na najlepši možni način proslavile dvojno krono. V Fazaneriji so bile pred 1290 gledalci boljše od Olimpije, večne rivalke so ugnale z 2:1, hkrati je bila to zadnja tekma Roberta Berendijaša na črno-beli klopi. Vlogo 'gasilca' v končnici sezone je opravil z odliko, poslej bo dejaven v mlajših selekcijah.

Prekmurke bodo torej dobile novega trenerja, po naših informacijah so vodilni možje kluba z njim že zelo blizu dogovora o sodelovanju. Če v zadnjem trenutku ne bo kakšnega zapleta, naj bi se izziva na ravnici lotil 32-letni slovaški strokovnjak Martin Masaryk, ki je bil zadnja tri leta trener praške Sparte, v začetku meseca je v češkem velikanu dobil odpoved. Za predčasni razhod je bil kriv niz treh tekem brez zmage, v katerih je osvojil zgolj točko. Njegova najuspešnejša sezona je bila prva, ko je s Sparto osvojil naslov državnega prvaka in ekipo popeljal v osmino finala lige prvakov. Leto pozneje je bila Sparta podprvakinja in je izgubila v finalu pokala. Zimski del te sezone je končala na vrhu lestvice, spomladi pa nekoliko padla, kar je s službo plačal Masaryk. Na koncu je Sparta sezono končala na drugem mestu, 13 točk za mestnim tekmecem Slavio.