ro
8 17.03.2023 23:23:23

Ko za popoln preobrat in delirij na tribunah udari naveza Erik Janža-Lukas Podolski … (video)

Gornik Zabrze v dramatičnem obračunu osvojil ves izkupiček.

Nogometaši Gornika so se v 25. krogu poljskega prvenstva veselili sedme zmage in si izboljšali izhodišče v ekstremno napetem boju za obstanek. Na svojem stadionu so pred 9000 gledalci s 3:2 ugnali Wislo iz Plocka, toda vse je kazalo na zmago gostov, ki so po prvem polčasu vodili z 2:0. V polno sta zadela Mateusz Szwoch in Dawid Kocyla, vendar domače zasedbe to ni zmedlo in v nadaljevanju je uprizorila popoln preobrat. Začel ga je Damian Rasak, nakar je na sceno stopil Lukas Podolski. Sedemintridesetletni veteran je mojstrsko izvedel prosti strel za izenačenje in potem v 87. minuti postavil še končni izid. Udaril je v navezi z Erikom Janžo, ki se je najprej izkazal z odvzeto žogo, hkrati si je omogočil pobeg ob levi stranski črti ter za zaključek podal pred vrata, kjer je nekdanji nemški reprezentant z glavo zadel v polno za delirij na tribunah.

Otrok Mure je bil na igrišču od prve do zadnje minute, Blaža Vrhovca in Amadeja Maroše ni bilo v kadru Gornika.