Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 04.11.2022 21:39:19

V Kidričevem in Lendavi remi, visoka zmaga Triglava

Jure Zauneker/Vestnik
V derbiju 15. kroga 2. SNL v Kidričevem sta se vodilni Aluminij in tretjeuvrščena Krka razšla brez zadetkov.

Z neodločenim izidom 2:2 se je končal tudi obračun v Lendavi med Nafto in Biljam. Kranjski Triglav pa je pred domačimi navijači visoko s 5:2 premagal Roltek Dob.

Aluminij tako zaenkrat še vedno ostaja na vrhu druge lige, a ima pred Rogaško le dve točki prednosti. Nogometaši Rogaške lahko z zmago v soboto nad Krškim skočijo na prvo mesto. Novomeška Krka z osemindvajsetimi točkami ostaja tretja, a jo lahko z nedeljsko zmago prehiti Ilirija, ki bo doma gostila velenjski Rudar.

V Lendavi so nogometaši Bilj na začetku dvoboja dosegli dva zadetka v treh minutah, a domačini so se po dobre pol ure igre vrnili v tekmo in izid izenačili na 2:2. Le nekaj trenutkov zatem je David Zoltan Gergo prejel direktni rdeči karton in Nafta je tekmo igrala le z deseterico. A do konca se rezultat ni več spremenil.

Kranjčani so že v deveti minuti povedli, ko je bil natančen Oliver Kregar. V 32. minuti je izid poravnal Luka Gajič, a pred koncem prvega dela so domačini v razmaku ene minute zadeli dvakrat in na odmor odšli z lepo prednostjo. V drugem je sicer prednost najprej znižal Gašper Černe, ob koncu dvoboja pa sta končni izid postavila Kregar in Gal Schweiger.

1. Aluminij                  15 10  3  2  26:10   33
 2. Rogaška                   14  9  4  1  23:9    31
 3. Krka                      15  8  4  3  22:12   28
 4. Ilirija 1911              14  7  5  2  25:9    26
 5. Nafta 1903                15  7  4  4  30:20   25
 6. Rudar Velenje             14  5  4  5  20:20   19
 7. Kety Emmi&Impol Bistrica  14  5  4  5  15:16   19
 8. Beltinci Klima Tratnjek   14  5  3  6  22:23   18