8 17.01.2022 17:54:27

Zmajčki 'osvojili' Sarajevo

Selekciji U11 (Admir Krupić) in U12 (Sašo Avbelj)
Odlične igre in rezultati zmajčkov na turnirju v BiH.

Tradicionalni malonogometni turnir v prestolnici BiH je bil vnovič močno zeleno-belo obarvan. Kar štiri selekcije nogometne šole NK Olimpija Ljubljana so se minulih nekaj dni mudile na velikem mednarodnem turnirju v Sarajevu. Trudile so se ekipe iz šestih držav. Selekcija U11 trenerjev Admirja Krupića in Alberta Lazicanija je blestela že v skupinskem delu. V kategoriji igralcev letnika 2011 je nastopilo kar 47 ekip, najboljša pa je bila prav ekipa ljubljanskih zmajčkov, ki je v skupinskem delu prejela zgolj en gol, nato v izločilnih bojih še enega, a zanesljivo osvojila končno prvo mesto na močnem turnirju. Za nameček je bil za najboljšega igralca izbran zmajček Din Glavaš. Podobno uspešna je bila tudi ekipa U12 (letnik 2010) trenerjev Saša Avblja in Igorja Blažinčiča. Zmajčki so bili prepričljivi v predtekmovanju in se gladko uvrstili v sklepni del. Tudi tam se niso zaustavili in v konkurenci 27 ekip osvojili prvo mesto, druga zasedba pa je nesrečno izpadla v osmini finala. Za naj igralca turnirja je bil izbran mladi nogometaš Olimpije Bor Bokavšek.

Malce manj uspešni sta bili selekciji U9 trenerja Jureta Šegote (4. mesto) in U10 trenerjev Eda Bajrektarevića in Saše Lalovića, ki so odlično nastopili v skupinskem delu, nato pa nesrečno izpadli v izločilnih bojih.