Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

2 11.09.2019 18:40:56

Pokal Slovenije: ŠTIRIKRATNI PRVAKI zapravili dva gola prednosti

Jurij Kodrun
Celjani so se z lahkoto uvrstili v četrtfinale pokalnega tekmovanja, Radomljani po drami uspešnejši od Gorice.

Nogometaši Celja so četrtfinalisti pokala Slovenije. V obračunu s Tolminom so brez težav odpravili Tolmin s 6:0 (2:0), na drugi današnji preizkušnji v Radomljah je bilo veliko bolj napeto. Slavili so gostitelji, ki so po podaljšku s 3:2 ugnali štirikratne prvake iz Nove Gorice.

Za Celjane so zadeli dvakrat Luka Kerin, Žan Benedičič, Ivan Božić, Gašper Koritnik in Jakob Novak, v Radomljah pa je Gorico v vodstvo v 22. minuti popeljal Bede Osuji. Na 0:2 je povišal Lamin Colley, ob koncu prvega polčasa sta za izenačenje poskrbela Sacha Varga in Anže Pišek. V drugem polčasu gledalci golov niso videli, junak podaljška je bil Luka Cerar z golom v 104. minuti, prste je imel vmes tudi gostujoči vratar. Na zadnji sredini tekmi je bila Nafta v drugoligaškem spopadu boljša od Krškega, Lendavčani so na svojem stadionu zmagali z 2:0 (1:0), oba gola je dosegel Oštrek.

Prihodnjo sredo so na sporedu štiri tekme. Triglav Kranj bo gostil Muro, Brda Domžale, Koper Maribor in Aluminij Cherrybox 24 Tabor Sežano. V četrtek, 19. septembra, se bosta pomerila še Olimpija in Rudar Velenje.