Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

0 19.05.2019 20:22:28

MARIBOR ali DOMŽALE? Po NOREM PREOBRATU je vse jasno, MURAŠI razgrajali v Posavju

Martin Metelko
Do konca mladinske in kadetske lige je ostalo še 90 minut.

Predzadnji prvenstveni krog v 1. mladinski ligi je postregel z odgovorom o tem, kdo no osvojil naslov prvaka. Boj za lovoriko so bili domžalski in mariborski upi, naposled se veselijo ob Kamniški Bistrici. Varovanci Darka Birjukova so v obračunu s Celjani upravičili vlogo favorita in zmagali s 4:0 ter si ob spodrsljaju vijoličastih v Ljubljani že zagotovili naslov prvaka, pred sklepnim dejanjem imajo šest točk prednosti. Sicer se je zdelo, da bodo tudi Štajerci osvojili ves izkupiček. Proti Bravu Publikumu so že sredi prvega polčasa vodili z 2:0, v nadaljevanju pa je gostiteljem uspel nori preobrat. Dosegli so tri gole za tri točke, zadnjega v tretji minuti sodniškega podaljška. Najvišje zmage kroga so se veselili obetavni muraši, ki so 'razgrajali' v Krškem, kjer so posavske vrstnike premagali s kar 9:1.

V kadetski ligi bo o prvaku odločal zadnji krog. Na vrhu so Mariborčani, ki so se z Bravom Publikumom razšli z izidom 2:2, dve točki za njimi pa Domžalčani, ki so na svojem igrišču ostali praznih rok, Celjani so zmagali z 2:0.

Na skupni lestvici imajo Domžale 115 točk, Mariborčani 111.