Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

0 10.03.2019 08:29:39

Fazanerija ne počiva: Mura gostila Mariborčane, razplet pa skoraj NEVERJETEN!

Grega Wernig
V Fazaneriji je bilo v soboto še kako pestro.

Čeprav Mura svoje tekme 22. kroga slovenske lige ne bo odigrala pred domačimi gledalci, pa to ne pomeni, da Fazanerija miruje. Nasprotno. Stadion v Murski Soboti je bil v akciji tudi v soboto, saj so tam igrali kadeti in mladinci. Muraši so gostili mariborske tekmece, obe tekmi pa sta se končali brez zmagovalca.

Najprej so se ob 13. uri med seboj pomerili kadeti obeh ekip in se razšli z izidom 2:2, junak dvoboja pa Mariborčan Žan Vipotnik, ki je po zaostanku z 0:2 vajeti vzel v svoje roke in v 72. minuti postavil končni rezultat.

Pri mladincih je bila zgodba malce drugačna, saj so se domači nogometaši že v 9. minuti znašli v zaostanku, v 61. minuti pa je Kai Cipot poskrbel za izenačenje.

Zanimivo, če štejemo še tekme njihovih članskih kolegov, potem je bil to že tretji zaporedni remi omenjenih tekmecev. Februarja sta se na tekmi Prve lige Telekom Slovenije v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Mura, Marcos Tavares pa je s tistim kontroverznim zadetkom iz prepovedanega položaja poskrbel za končnih 1:1.

Maribor sicer v mladinski konkurenci zaseda 2. mesto, Mura 9., med tem ko so vijoličasti med kadeti 1., Muraši pa z 9 točkami zaostanka zasedajo tretje mesto.

Značke: maribor, mura