Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

0 14.06.2015 09:59:51

Drava in Zarica v prednosti

Drago Wernig - TAKA
Odigrani sta bili prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za 2. SNL.

Vroče sobotno popoldne je bilo rezervirano za prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za popolnitev 2. SNL. Drava, ki je v severni skupini tretjeligašev osvojila drugo mesto za Mariborom B, ki ne sme napredovati, je pred svojimi navijači v obračunu z Odranci (prvak vzhoda) upravičila vlogo favorita in pred lepim številom gledalcev slavila z 2:0 (1:0). Za zgodnjo vodstvo gostiteljev je v 11. minuti zadel Tisaj, končni izid je postavil Šalamun (78) in kurente popeljal na prag uvrstitve v drugoligaško druščino.

2drava dw

V mestu burje sta se Ajdovščina Škou (prvak zahoda) in Zarica (prvak skupine center) razšla z izidom 1:1 (0:1). Gorenjci so bili boljši tekmec, a so bili v zaključku akcij premalo zbrani in posledično neučinkoviti, toda izhodišče pred domačim dvobojem je kljub temu obetavno. V deveti minuti je goste v vodstvo popeljal Šujica, Primorcem je upanje vrnil Lazarević.

Povratni tekmi bosta v sredo (17. junija) ob 17. uri v Športnem parku Zarica in v Lipi, kjer Odrančani gostijo svoje tekmece, potem ko so v septembrskih poplavah ostali brez igrišča.