Robert Balantič
14.08.2014 07:47:04

Razumem, da jim misli uhajajo k Celticu, toda ...

Grega Wernig

Mariborčani so bogatejši za novo lovoriko, v sredo zvečer so v Novi Gorici z zmago 4:1 tretjič zapored in skupaj četrtič osvojili superpokal. Gostitelji so bili dostojen tekmec zgolj v prvi polovici drugega polčasa.

»Želeli smo si zmage, želeli smo si prve lovorike v sezoni. Namen smo uresničili, po prikazanem povsem zasluženo,« je bil po dvoboju v mestu vrtnic zadovoljen Ante Šimundža.

Z začetno enajsterico je znova kombiniral, kar nekaj »prvokategornikov« je počivalo, a dogajanje na igralni površini je vnovič razkrilo širino vijoličastega kadra. »Tega se zavedamo, to smo si želeli. Veseli spoznanje, da fantje to sprejemajo in zelo dobro vedo, da morajo izkoristiti vsako ponujeno priložnost. Ob takšne pristopu, ko so osredotočeni na svoje naloge, se lahko nadejamo uspehov,« je pristavil trener ekipe iz Ljudskega vrta. Njegovi varovanci vse tekme vendarle niso odigrali na želeni ravni, začetek drugega dela ni bil ravno obetaven. »Drži, da je imela Gorica v uvodnih petnajstih minutah nadaljevanja nekaj več od igre, toda prav tako drži, da smo imeli pri izidu 2:0 dve izjemni priložnosti. Eno v prvem in eno v drugem polčasu. Ampak to je nogomet, če bi izkoristili vse obetavne položaje, bi bili izidi kajpak precej višji. Pomembno je, da smo kljub znižanju prednosti ostali zbrani. Po golu za 2:1 Goričanom nismo več dovolili priložnosti in smo tekmo mirno pripeljali do konca.«

NE VEM, ZAKAJ SMO IGRALI ŠELE ZDAJ
Kot na dlani je, da je bil termin dvoboja za superpokal unikaten. »Gre za tekmovanje, ki ga organizira NZS in dejstvo je, da je praviloma pomeni otvoritev nove sezone. Zakaj smo igrali šele zdaj, ne morem komentirati, ker razloga ne poznam. Je pa popolnoma jasno, da smo ambiciozni in da smo si želeli osvojiti tudi to lovoriko.«

Že v soboto je na vrsti gostovanje v Areni Petrol, nakar sledi velika sreda pod Kalvarijo - prvi dvoboj zadnjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov. »Najprej moramo razmišljati o Celju, prvenstvo razumljivo ostaja naša prioriteta. Res pa je, da se nam tekme vrstijo ena za drugo, vendar smo tega navajeni, to je naš privilegij. V Celje bomo seveda odšli samozavestni, z zmagovalno miselnostjo, a hkrati z zavedanjem, da nas čaka zahtevna naloga proti ekipi, ki je sposobna presenetiti,« je povedal Ante Šimundža, ki se ne boji, da bi vse bolj nestrpno pričakovanje dvoboja s Celticom v knežjem mestu lahko pretirano vplivalo na podobo njegovih varovancev. »Vsaka evropska tekma je vedno nekje v podzavesti, od tega ne moremo bežati, toda še enkrat ponavljam, da je naša prioriteta prvenstvo. To je vozovnica za mednarodno prizorišče. Seveda razumem fante, da jim misli uhajajo proti Celticu, vendar vem, da se zavedajo, da je Celje v tem trenutku najpomembnejše.«