'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

1 30.10.2023 06:39:11

Noro, kaj je uspelo Slovencem v Grčiji! Šporar je postal veliki junak, to morate videti! (video)

Izjemen večer Andraža Šporarja.

Grški velikan Panathinaikos je v zadnjem krogu državnega prvenstva spet deloval na slovenski pogon. Veliki junak visoke zmage nad ekipo Panserraikosa, Panathinaikos je bil boljši s kar 5:0, pa je bil slovenski reprezentančni napadalec Andraž Šporar.

Šporar je v polno zadel že v prvi minuti tekme, Grki so z 2:0 povedli v 10. minuti po avtogolu nasprotnika. Šporar pa je v prvem polčasu zadel še enkrat, in sicer z enajstmetrovke. Da bi bila slovenska zgodba popolna, je Šporar v drugem polčasu še podal za zadetek Adama Gnezde Čerina, ki je sicer tekmo začel n klopi, a je v igro vstopil v 26. minuti po poškodbi Tonnyja Vilhene. Pri tem velja dodati še, da je še tretji Slovenec pri Panathinaikosu Benjamin Verbič kar dvakrat zatresel okvir vrat.

Panathinaikos je prvi na lestvici grškega prvenstva: s tekmo več ima 4 točke prednosti pred Olympiakosom.

Šporarjev prvi zadetek si lahko ogledate na začetku tekme, enajstmetrovko pri 2:20, zadetek Gnezde Čerina z lepo Šporarjevo asistenco pa pri 4:20.