Pogovori s pokojnimi ne izčrpajo, ampak pomirijo

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 18.03.2023 20:57:15

Šov Slovenca na Norveškem! V igro vstopil v 66. minuti, kar je sledilo, pa je šokiralo vse!

Grega Wernig
Z dvema zadetkoma je tlakoval pot do velikega preobrata.

Na tujih zelenicah se zgodi malo tekem, ki bi imele toliko slovenskega pridiha, kot ga je imel sobotni pokalni obračun Vikinga in Bodø/Glimta. V četrtfinalu norveškega pokala so se namreč srečali kar trije Slovenci in čeprav je vse kazalo na to, da se bosta veselila David Brekalo in Jošt Urbančič, ki sta združila moči pri Vikingu, je imel zadnjo besedo Nino Žugelj v dresu Bodø/Glimta.

Viking, pri katerem je v udarni enajsterici tekmo začel Brekalo, je po eni uri igralnega časa vodil že s 3:1. V 61. minuti je svoj debi v majici norveškega kluba dočakal Urbančič, pet minut kasneje pa je v igro vstopil tudi Žugelj. In začel se je preobrat, ki ga ni pričakoval nihče.

Dvaindvajsetletni Korošec je odigral ključno vlogo pri zmagi svoje ekipe, z zadetkoma v 70. in 75. minuti je poravnal izid na 3:3, s soigralci pa so v zaključku tekme povsem strli nasprotnika in slavili s 5:3. Bodø/Glimt je tako napredoval v polfinale norveškega pokala.