16.03.2022 06:30:20

OBLAAAK! Slovenec branil tudi Z GLAVO, izločil Ronalda ... Portugalcu se je mešalo! (video)

Jan Oblak je bil eden ključnih mož pri napredovanju Atletica v četrtfinale lige prvakov.

Atletico Madrid in Benfica sta naslednja četrtfinalista nogometne lige prvakov. Španci so na torkovi povratni tekmi osmine finala v gosteh premagali Manchester United z 1:0 in ga izločili s skupnim izidom 2:1, Portugalci pa so bili prav tako na tujem boljši od Ajaxa z 1:0 oziroma 3:2 v seštevku dveh tekem.

Jan Oblak je bil poleg edinega strelca na tekmi, Renana Lodija v 41. minut, glavni junak zmage Atletica. V prvem polčasu je z glavo obranil strel Anthonyja Elanga, v drugem pa je odlično posredoval ob strelu z glavo Raphaela Varana in tik zatem še preprečil poskus Cristiana Ronalda.