8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 13.01.2021 10:39:59

Ni s tega planeta! Temu, kar je na zadnji tekmi uspelo Janu OBLAKU, se klanja CEL SVET!

Nogometaši Atletica iz Madrida, ekipa slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka, so še povečali vodstvo v španski nogometni ligi.

Na zaostali tekmi prvega kroga so z 2:0 (1:0) premagali Sevillo in imajo zdaj pred mestnim tekmecem Realom ob še dveh tekmah manj štiri točke prednosti.

Madridčani so do novih treh točk prišli na svoj prepoznaven način. V uvodnih minutah so pokazali željo po napadih, kar se jim je obrestovalo v 17. minuti, ko je po podaji Kierana Trippierja z desne strani žogo med številnimi nogami v mrežo poslal Angel Correa.

Nato pa so se zaprli, Sevilla je bila boljši tekmec, imela je veliko terensko premoč, toda Oblaka kljub kar nekaj priložnostim ni uspela premagati. Največ, kar ji je uspelo zadeti, je bila vratnica. To je zadela po zaostanku z 0:2, v katerem se je znašla v 76. minuti, ko je gol dosegel Saul Niguez.

Pri tem pa velja izpostaviti nov neverjetni dosežek Jana Oblaka, ki je še na enajsti tekmi v letošnji sezoni ostal nepremagan. In ne le to: na prvih 16 tekmah letošnje sezone so nasprotniki proti njegovim vratom streljali 50-krat, Oblak pa je obranil 44 od teh strelov, prejel je le 6 zadetkov. To pomeni, da je bil Slovenec 88-odstotno uspešen.

Med 76 vratarji v najboljših petih ligah, ki so branili kar 50 strelov, nihče drug ni imel višjega odstotka obranjenih strelov. Še več: njegov prvi zasledovalec ima odstotek obranjenih strelov 78 %.

Značke: jan-oblak, atletico