Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

3 25.10.2020 09:45:41

SANJSKA PREDSTAVA bivšega člana MURE, MARIBORA: V Avstriji do ODMEVNEGA podviga, v pol ure je ...

vszi
Mladi Slovenec vse bolj opozarja nase v Avstriji.

V Avstriji sta se v soboto pomerila SCR Altach in Admira Wacker, pred 500 gledalci pa je bil presenetljivo junak obračuna kar  Aljaž Casar! Šele 20-letni vezist, ki je otrok Mure, v mlajših selekcijah pa je igral tudi za Maribor, je lani iz Odrancev prestopil v Altach. Sprva je potreboval čas, da se je prilagodil na novo okolje, zdaj pa je zablestel, da bi težko bolj. Čeprav je na tekmi z Admiro, pri kateri igra Tomislav Tomić, bivši član Olimpije, za dokazovanje dobil manj kot pol ure, je ponujenih 24 minut več kot izkoristil.

Casar je v igro prišel v 61. minuti, ko je bil rezultat 2:2, nato pa je bil ključni mož pri tem, da je Altach zabil dva gola in prišel do zmage s 4:2. Slovenski nogometaš je v 68. minuti najprej sam zadel za 3:2, dvajset minut kasneje pa je še podal soigralcu za končnih 4:2. Za Casarja sta bila to in prvi gol in prva podaja v dresu članske ekipe Altacha, vsaj kar zadeva tekme v avstrijski ligi. V tej sezoni se je dvakrat med strelce vpisal tudi v pokalu proti nižjeligašu Seekirchnu.