28.04.2019 09:32:40

NI KONEC, dokler tako ne reče - SLOVENEC! Zlatko Dedić z NORO SIMULTANKO vse skupaj postavil NA GLAVO!

vszi

Bitka za obstanek v avstrijski ligi je sila napeta.

Saj ni res, pa je: Altach in Wacker Innsbruck sta v štirih dneh odigrala dve tekmi, rezultata pa ... Neverjetna! Prvo tekmo v Innsbrucku je Altach dobil s 4:0, na drugi v Altachu je Innsbruck slavil kar s 4:1! Na tej tekmi je sicer blestel Zlatko Dedić, ki je postregel s čisto pravo simultanko. Primorec, ki je pred desetimi leti Sloveniji priigral njen zadnji nastop na velikih tekmovanjih, potem ko je zabil tisti epski gol v mrežo Rusije, je imel prste pri kar treh od štirih zadetkov svojega kluba. Pod dva se je podpisal sam, pri enem je podal. Dedić je v 23. minuti zadel za 1:0 za goste, v 60. minuti je povišal na 2:1, v 89. minuti je nato še podal soigralcu za končnih 4:1. 34-letni veteran je v tej sezoni v prvi avstrijski ligi zabil osem golov.

Z zmago je Innsbruck sicer še dodatno začinil že tako ali tako napeto bitko za obstanek med elito. No, če bi izgubil, bi bil skorajda odpisan, tako pa lahko vsaj še verjame v uspeh. Dedić in soigralci so vseeno na zadnjem mestu lestvice, a za Hartbergom, čigar član je Rajko Rep, zaostajajo le za dve točki. Innsbruck in Hartberg se bosta v naslednjem krogu udarila prav med sabo, to bo tekma, ki bo štela več kot le tri točke. Do konca sezone so sicer le še štirje krogi in tudi Admira, ki ima štiri točke več kot Innsbruck, še ni rešena.