rb
0 25.01.2015 12:25:10

Velikonja med združenimi narodi

Trener Liersa Slaviša Stojanović je na igrišče poslal štirinajst igralcev iz štirinajstih različnih držav.

Lierse je v belgijskem prvenstvu naposled prekinil niz porazov, toda Slaviša Stojanović in njegovi varovanci vendarle niso okusili slasti zmage. V 23. krogu so se v derbiju dna lestvice na svojem stadionom z moštvom Waasland-Beveren razšli z izidom 1:1 (1:0) in tako zapravili priložnost, da bi se sobotnemu tekmecu, ki je na predzadnjem mestu, približali na tri točke zaostanka. Rumeno-črnim je sicer kazalo dobro, v 13. minuti je Nwofor zadel za domače vodstvo, končni izid je v 59. minuti postavil Emond. Kmalu zatem so gostje ostali brez izključenega igralca, Blondelle si je prislužil drugi rumeni karton, toda moštvo nekdanjega slovenskega selektorja številčne prednosti na igrišču ni znalo unovčiti.

Toda ekipa Lieresa je kljub temu opozorila nase. Če ne s kakovostno izvedbo, pa z raznolikostjo zasedbe. Slaviša Stojanović je na igrišče poslal štirinajst igralcev, toda pozor - prihajajo iz štirinajstih različnih držav! Združeni narodi v malem. Začetno enajsterico so sestavljali Boban Bajković (Črna gora), Hamary Traore (Mali), Arjan Swinkels (Nizozemska), Daniel Mojsov (Makedonija), Joan Capdevila (Španija), Hernan Losada (Argentina), Dušan Mićić (Srbija), Rachid Bourabia (Maroko), Etien Velikonja (Slovenija), Uche Nwofor (Nigerija) in Ahmed Sayed - Zizo (Egipt), v nadaljevanju so prišli na igrišče Manuel Benson (Belgija), Dorge Kouemaha (Kamerun) in Maciel Sousa Campos Wanderson (Brazilija).