Skrito v raju: To je najljubši prizor Mateja ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

eč
0 22.10.2014 15:55:01

Novagol mreže trese tudi na Japonskem

vszi
Shimizu S-Pulse bije krčevit boj za obstanek v prvi japonski ligi, z novim zadetkom ga nad vodo drži kdo drug kot Milivoje Novaković.

Uh, v kakšni formi je Milivoje Novaković! Potem ko je na dveh oktobrskih tekmah v dresu slovenske reprezentance zabil kar tri gole (enega Švici, dva Litvi), je zdaj dobro formo potrdil tudi v 29. krogu japonskega prvenstva. Njegov Shimizu S-Pulse se je doma pomeril s klubom Albirex Niigata in v boju za obstanek med elito dosegel sila pomembno zmago. Ogromno zaslug za to pa si lasti prav Novaković, ki je bil mož odločitve tudi na tem obračunu. In to na kakšen način. Za zmago domačih z 2:1 je namreč zadel v 90. minuti, ko je torej večina že pričakovala, da se bosta tekmeca razšla z remijem. Za Ljubljančana je bil to enajsti gol v sezoni, to pomeni, da je dosegel skoraj tretjino vseh zadetkov svojega kluba.

Shimizu je z zmago skočil na 15. mesto, ki prinaša obstanek v prvi ligi, a ima le točko prednosti pred Ventforetom. Boj za obstanek bo torej še krčevit, vanj je vpletena tudi Omiya Ardija, ki ima enako točk kot Shimizu. Omiya je danes doma izgubila z Yokohamo (2:3), Zlatan Ljubijankić, ki je bil zamenjan v 90. minuti, se ni vpisal med strelce.