10.10.2024 23:08:33

Avstrija napolnila mrežo Kazahstana, poraz Anglije doma proti Grčiji

Nogometaši Avstrije so v tretjem krogu lige narodov premagali naslednjega tekmeca Slovenije Kazahstan s 4:0.

Za prvo zmago Avstrije so zadeli Christoph Baumgartner (10.), Philipp Lienhart (53.), Marcel Sabitzer (56.) in Matthias Seidl (79.).

Slovenija, ki je danes na Norveškem izgubila 0:3, se bo s Kazahstanom srečala v nedeljo ob 15. uri v Almatyju.

V ligi A je Francija v Budimpešti premagala Izrael s 4:1, Italija in Belgija pa sta se v Rimu razšli z neodločenim izidom 2:2.

Italijani so v 24. minuti vodili že z 2:0, po izključitvi Lorenza Pellegrinija v 38. minuti pa so gostje še do odmora znižali zaostanek in v 61. minuti tudi izenačili.

Francija je do visoke zmage prišla šele v izteku tekme. V 28. minuti je vodila z 2:1, v 87. in 89. minuti pa sta v polno zadela še Matteo Guendouzi in Bradley Barcola.

V dvoboju neporaženih ekip v skupini B2 je Anglija pokleknila doma proti Grčiji. Domači so v 87. minuti z zadetkom Juda Bellinghama izenačili na 1:1, Grki Vangelis Pavlidis pa je v 94. minuti s svojim drugim zadetkom na tekmi poskrbel za veliko presenečenje.

Zmago so Grki posvetili danes preminulemu kolegu, članu Panathinaikosa, Georgeju Baldocku, ki je v še nepojasnjenih okoliščinah umrl v starosti 31 let.