Izbira obleke, ki najbrž ni naključna - tudi zaradi barv, ki so ustvarile neko celoto in sporočilo Odkrito.si

Foto zgodba: To najbrž ni bilo naključje

sesko 2 Ekipa24.si

Šešku moramo zdaj pomagati, kot je on pogosto ...

0 03.06.2018 09:37:20

Se spomnite prvega gola v zgodovini slovenske reprezentance? Zgodilo se je na današnji dan pred 26 leti (VIDEO)

Igor Benedejčič
Arsen Perić
3. junija leta 1992 se je na nogometnem zemljevidu pojavila nova nacija.

Slovenija je svojo prvo tekmo v zgodovini odigrala 3. junija 1992 in se v Estoniji s tamkajšnjo reprezentanco razšla z izidom 1:1.

Člani zgodovinske ekipe slovenske reprezentance so bili Marko Simeunovič, Davor Perkat, Robert Englaro, Samir Zulič, Matjaž Jančič, Peter Toščič, Alfred Jermaniš, Aleš Čeh, Marko Gruškovnjak, Zoran Ubavič in Primož Gliha, ki so tekmo začeli, Amir Ružnič, Matjaž Cvikl, Dejan Djuranovič in Igor Benedejčič pa so v igro vstopili v nadaljevanju. Prav slednji je dosegel prvi gol za Slovenijo, in sicer v 73. minuti, le minuto po vstopu v igro.