doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 02.09.2016 08:17:48

Messi spet srečen: Navdušil ob vrnitvi v reprezentanco (video)

Nogometaši v Južni Ameriki so nadaljevali kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2018. Argentina je z 1:0 odpravila Urugvaj, Paragvaj je bil z 2:1 boljši od Čila, Brazilija je s 3:0 slavila v Ekvadorju, Kolumbija je z 2:0 odpravila Venezuelo, Bolivija pa z enakim izidom Peru.

Največ pozornosti je požel obračun Argentine in Urugvaja, predvsem zaradi vrnitve Lionela Messija, ki je pred časom napovedal slovo od reprezentančnega dresa. Vrnil se je z zmagovitim zadetkom, dosegel ga je v 42. minuti. Navijači so ga nagradili z glasnim aplavzom.

"Hvaležen sem ljudem za tak odnos, za ljubezen," je dejal Messi in poudaril, da je bila junijska napoved o upokojitvi iskrena. "Nikogar nisem hotel prevarati. Rekel sem, kar sem čutil. Zdaj sem srečen," je še povedal Messi. Argentinci so sicer ves drugi polčas igrali brez izključenega Paula Dybale. Zadetek Messija si lahko pogledate tudi v spodnjem videoposnetku, in sicer od 3:00 naprej.

Brazilci so na 2850 metrih nadmorske višine, v Quitu, prevladovali v boju z Ekvadorci. Dva zadetka je prispeval 19-letni Gabriel Jesus, Neymar pa je zadel z bele točke. Kljub zmagi so ostali na petem mestu, imajo 12 točk s sedmih tekem. Dve več ima vodilna Argentina, po eno več pa Urugvaj, Kolumbija in Ekvador.

Kolumbijci so z goloma Jamesa Rodrigueza in Macnellyja Torresa zmagali proti Venezueli, zmaga bi lahko bila še višja, če ne bi v zadnjih desetih minutah zgrešili dveh enajstmetrovk (Carlos Bacca, James Rodriguez).

Paragvaj, ki ima na šestem mestu toliko točk kot Brazilija, je z 2:1 odpravil Čile, Oscar Romero in Paulo da Silva sta zadela za domače, Arturo Vidal pa za goste.

Značke: messi, argentina