Človek, o katerem se na Hrvaškem premalo govori. Tudi na tak način mediji pri južnih sosedih opisujejo Gorana Boromiso in mu priznavajo, da kot športni direktor Olimpije opravlja vrhunsko delo. Tudi z igralci iz nižjih hrvaških lig, ki jih tamkajšnji člani elite niso prepoznali.
"Uresničili smo vse cilje in mnoge tudi presegli. Smo prvo na lestvici, živi v pokalnem tekmovanju in igramo play-off za konferenčno ligo z Borcem iz Banjaluke," je v pogovoru za Germanijak povedal Goran Boromis, ki se je v domovini pogosto soočil s podcenjevalnim odnosom zaradi načina dela in metod, s katerimi kreira športno politiko pri zmajih. Pri njemu ni improvizacije. "To je zelo pomembno. Vse mora biti transparentno in v okviru tistega, kar smo se dogovorili na začetku sezone. Pri nas se ve, kakšno odškodnino lahko plačamo, da so plače največ 10 tisoč evrov mesečno in da ni veliko igralcev s takšnim zneskom. Če najdemo profil, ki lahko izpolnjuje vse te zahteve in smo pred tem ocenili, da bi lahko prispeval k izboljšanju naše igre, so mu vrata odprta," je pojasnil športni direktor zmajev.
V nadaljevanju je govoril o tem, kako spremlja morebitne nove moči in kako se odloča, koga bo pripeljal v klub? "Dokaj dolgo sem v tem poslu in vsi mi imamo določene odnose, ki jih izkoriščamo. Slišimo, da obstaja zanimiv igralec in potem ga s pomočjo nekaterih aplikacij 'skeniramo' od glave do pete. Spremljamo ga, čeprav on tega sploh ne ve. Zanimajo nas njegove igralske navade, a tudi zadeve, ki se zdijo za igro povsem nepomembne, a so pomembne za oceno karakterja. Denimo, kako se vede na ogrevanju, kakšen je izven igrišča ..." je pripovedoval Goran Boromisa, a to je šele prva faza iskanja novih moči. "Ko se prepričamo, da bi to bilo lahko to, kar iščemo, grem igralca pogledat v živo. To je za ustvarjanje celotne podobe nadvse pomembno. Nikoli nisem pripeljal igralca, če si ga nisem ogledal vsaj dvakrat. Zdaj sem denimo štiri dneve preživel na Portugalskem, ki mi je zelo zanimivo tržišče. Odšel sem tudi na Slovaško in si ogledal nekaj tekem mlajših selekcij. Če zaključim, privabljamo igralce, ki so dominantni na svoji ravni in ponujamo jim priložnost, da v Olimpiji delajo korake naprej."
V aktualni zasedbi je le en igralec, ki je prišel na podlagi minulih zaslug. "Vem, zakaj sem pripeljal Antonija Marina. On je bil na visoki ravni, a zaradi takšnih in drugačnih razlogov ni naredil koraka naprej. Močno verjamem, da bo to storil v Olimpiji. Odlično je začel, a je potem poškodba upočasnila njegovo vrnitev. Toda pristop, želja in kakovost ga bodo zanesljivo pripeljali do stopnje, kjer so ga mnogi videli še kot otroka Dinama," je za Germanijak povedal Goran Boromisa, ki seveda odlično pozna HNL. "Spremljam celotno regijo, ker je to moj posel, a HNL je moja liga. Dajmo reči, da sta Dinamo in Crvena zvezda svet zase. Navsezadnje sta oba v ligi prvakov, kar samo potrjuje njun status. Potem pride skupina drugih klubov, ki imajo določen ugled in zgodovino, a ne morejo narediti koraka naprej. Stojijo na mestu. Zakaj? Zato, ker ne morejo jasno postaviti stvari, da bi delovale. Vesel sem, da se prebuja zavest, da so Olimpija, Maribor in Celje postali resni klubi, ki se približujejo tem ravnem. Kdo pa preprečuje Hajduku, Osijeku ali Rijeki, da bi bili bili na ravni evropskih rezultatov Olimpije, Celja, Bačke Topole ali Borca iz Banjaluke? Absolutno nihče … Kar zadeva Slovenijo, nas morda ne spremljajo v zadostni meri in nogometni duh ni na stopnji hrvaške lige, vendar ne dvomim, da se ta razlika iz leta v leto zmanjšuje."