22.10.2024 10:53:10

Obeta se škandal. Ob koncu tedna v 1. SNL morda ne bodo odigrane vse tekme Plus

Martin Metelko

Nezadovoljni razmišljajo o skrajnem ukrepu.

Zadnji prvenstveni krog je zaznamovalo tudi presenečenje na Bonifiki. Primorje je Kopru prizadejalo četrti poraz, sinovi burje so za ves izkupiček domačo mrežo zatresli kar štirikrat. V obrambi kanarčkov se je zgodil razpad sistema, Metod Jurhar je v zgolj 46 minutah dobil toliko golov, kot pred tem na vseh 11 preizkušnjah skupaj. V Slovenski Istri se zelo dobro zavedajo, da ekipa ni bila na primerni ravni. "Zadetke smo prejeli na prepoceni način," pravi trener Oliver Bogatinov in dodaja: "Ampak ekipa ima pravico do slabega dne. Pridejo tudi takšne preizkušnje. Gremo naprej."

Rumeno-modri se zelo dobro zavedajo, da niti po naključju niso bili na primerni ravni, hkrati so znova nejevoljni zaradi sojenja. Predvsem zaradi dogodka v 35. minuti, ko je Isaac Matondo pri izidu 1:2 izkoristil nezbranost gostov in stekel sam proti Gašperju Tratniku. Imel ne odprto pot do vrat, a do zaključnega strela naposled ni prišel. Domagoj Babin ga je še pred kazenskim prostorom z rokoborskim prijemom spravil na tla, Dejan Balažič je vezista rdeče-črnih kaznoval z rumenim kartonom. V VAR-sobi takšni odločitvi niso oporekali, Martin Matoša in Aleksandar Matković se nista oglasila. Koprčani so prepričani, da so bili na ta način odškodovani, v oddaji Pod prečko jim je pritrdil Damir Skomina. "Gre za čisto situacijo za dosego zadetka. Ne vem, zakaj se VAR ni oglasil. To je rdeči karton."