28.09.2024 19:36:02

Sijajna tekma v Stožicah, Albert Riera in njegovi fantje v obupnih razmerah ostali praznih rok

Martin Metelko

Celjani so v prestolnici doživeli tretji poraz.

Bravo – Celje 3:2 (1:1)

Ljubljana – ŠRC Stožice. Glavni sodnik: Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem).

Strelci: 1:0 Poplatnik (16, enajstmetrovka) 1:1 Zec (23), 2:1 Tučić (78), 2:2 Bralić (82), 3:2 Tučić (91.).

BRAVO: Orbanić, Jovan, Rodrigues (od 50. N'guessan), Jakšić, Španring, Selan, Trdin, Stanković (od 67. Tučić), Ivanšek (od 83. Štravs), Pečar (od 50. Gidado), Poplatnik. Trener: Aleš Arnol.

CELJE: Štubljar, Zec, Nieto (od 72. Kavčič), Vuklišević, Dulca (od 82. Bralić), Kouter (od 72. Edmilson), Sešlar, Svetlin, Brnić (od 46. Matko), Kvesić (od 46. Bobičanec), Kučys. Trener: Albert Riera.

Rumeni kartoni (2-3): Rodrigues (25), Trdin (50); Dulca (16), Kučys (26), Kavčič (88).

Rdeči kartoni: -

Ljubljančani so se v boj s Celjani podali po treh zaporednih remijih. Prav Celjani, ki so vmes tudi uradno potrdili še eno okrepitev, to je postal 32-letni španski defenzivni vezist Inigo Eguaras, ki ima več kot 300 nastopov v prvi in drugi španski ligi, pa so doslej edini v sezoni premagali Bravo.

A ta je vrnil milo za drago, dvakrat je vodil, dvakrat so Celjani izenačili, mož odločitve pa je bil Milan Tučić z golom v sodniškem dodatku. Bravo je vsaj začasno skočil na drugo mesto z 19 točkami, Celje je četrto s 17.

Ekipi sta tekmo odigrali na močno razmočenem igrišču, žoga se je ustavljala v lužah, tako da je to kar precej vplivalo na igro. V tej v prvih desetih minutah ni bilo posebnih priložnosti, v 15. minuti pa je Marco Dulca zakrivil enajstmetrovko, potem ko je nepravilno zaustavil Mateja Poplatnika. Ta je v 16. minuti tudi zadel z bele pike.

V 18. minuti je Štubljar naredil napako, ki pa je Bravo ni kaznoval, zatem pa še obranil strel Marka Španringa. V 23. minuti so imeli Celjani po dolgem času obetavno akcijo. Najprej po podaji z desne iz bližine ni zadel Damjan Vuklišević, takoj zatem pa je Svit Sešlar podal iz kota, David Zec pa je najvišje skočil in poravnal izid.

Jakoslav Stanković je osamljen streljal v 30. minuti s približno 20 metrov, vendar meril točno v Štubljarja, tako kot v 42. minuti. V 36. pa je moral posredovati tudi Matija Orbanić, ko je streljal Juanjo Nieto.

Takoj po začetku drugega polčasa je Martin Pečar prišel v kazenskem prostoru do strela, a na koncu za malenkost zgrešil cilj, čeprav so se tudi Celjani trudili, pa je v 58. minuti do novega odprtega strela prišel Stanković, takrat pa žogo poslal visoko čez gol. V 61. minuti je Gašper Trdin povlekel čez polovico igrišča, prišel v kazenski prostor, žpga pa je po zaključnem strelu zletela mimo vrat.

Blizu zadetku je bil Bravo tudi v 71. minuti, ko je Nemanja Jakšić streljal z volejem, a zadel Nieta, v 73. minuti pa so imeli Celjani svojo dotlej najlepšo priložnost v drugem polčasu, ko je s 14 metrov streljal Sešlar, Orbanić pa se je izkazal.

V 78. minuti pa so Šiškarji spet povedli. Poplatnik je najprej prodrl in prišel do strela z leve strani, Štubljar je žogo odbil v prečko, na pravem mestu pa je bil Milan Tučić, ki jo je nato iz bližine poslal v mrežo. V 81. minuti je Gašper Jovan preprečil celjsko veselje, a do tega je prišlo v 82. Le nekaj sekund po vstopu v igro je namreč iz bližine zadel Slavko Bralić.

Ko je kazalo, da se bosta ekipi razšli z delitvijo točk, pa je v 91. minuti po podaji Jovana z leve strani v osrčju kazenskega prostora drugič na tekmi zadel Tučić.