Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Skrito v raju: Zaključek 1. sezone zaznamovale ...

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

ba
ba
1 17.08.2023 20:13:22

Olimpija dobila tekmeca v zadnjem krogu kvalifikacij za uvrstitev v skupinski del lige Europa

Prva tekma prihodnji četrtek v Stožicah.

Nogometaši Olimpije so se v Istanbulu poslovili od kvalifikacij za ligo prvakov, od evropskega prizorišča pač ne. Svoje popotovanje bodo nadaljevali v zadnjem krogu kvalifikacij za uvrstitev v skupinski del lige Europa, zdaj pa so naposled izvedeli tudi tekmeca v play-offu. Čaka jih ovira iz Azerbajdžana, na nasprotni strani bo Qarabag, ki je bil v 3. krogu kvalifikacij za drugo po moči tekmovanje pod okriljem Uefe uspešnejši od Helsinkov. Že na prvi tekmi je na domačem igrišču slavil z 2:1, vajo je ponovil še v finski prestolnici. Prav tako z zmago z 2:1, napredoval je torej s skupnim izidom 4:2.

Za gostitelje se je sicer začelo sanjsko. Santeri Hostikka je že v 10. minuti zadel za vodstvo, toda kmalu so se začele težave. Kevin Kouassivi-Benissan se je v zgolj nekaj več kot 120 sekundah privoščil dva rumena kartona in je moral že v 16. minuti predčasno z igrišča. Gostje so številčno prednost unovčili v sodniškem dodatku prvega polčasa, ko je bil iz najstrožje kazni natančen Toral Bajramov, za končni izid je v enajsti minuti nadaljevanja mrežo zatresel Yassine Benzia.

Prvi del slovensko-azerbajdžanskega obračuna bo prihodnji četrtek v Stožicah.