Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

1 01.08.2022 08:30:30

Takšno dramo lahko uprizorijo le muraši. Mojstri šokov v Celju brutalno kaznovani za lahkomiselnost ... (video)

Domen Jančič
Stadion Z'dežele je bil v nedeljskem večeru prizorišče srhljivke.

Kakšne posledice je pri črno-belih pustila izjemno utrujajoča in čustev polna povratna tekma drugega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo proti St. Patrick’su? To je bilo v pričakovanju spopada v knežjem mestu eno od najpogostejših vprašanj in po 55 minutah igre se je zdelo, da nikakršnih. Mura je vodila s kar 3:0, a tudi to naposled ni bilo dovolj, da bi se domov vrnila z vsem izkupičkom. V zadnji tretjini spopada so si gostje privoščili katastrofalen pristop, bili so neodgovorni in za to tudi kaznovani. Brutalno! Grofe so sami vrnili med žive ter tako po spopadih z dvakratnimi prvaki in Irci uprizorili še eno neverjetno srhljivko.

Čeprav roko na srce niso blesteli, so Prekmurci na stadionu Z'dežele imeli vse. V 35. minuti je Mihael Klepač zadel za vodstvo, ki ga je Matic Maruško pred odhodom na odmor podvojil, ko je Mirlind Daku na začetku nadaljevanja poskrbel za 0:3, pa bržčas niti največji optimisti med celjskimi navijači niso verjeli, da bi se Roman Pilipčuk in njegovi varovanci lahko izognili porazu. Pa so se! Ob izdatni pomoči tekmecev, ki so se zelo slabo branili in bili lahkomiselni pred domačimi vrati ter tako omogočili grofom, da so vstali od mrtvih. Damjan Vuklišević je bil uspešen po podaji iz kota, Ivan Majevski je zatresel mrežo z diagonalnim strelom s približno 18 metrov, v drugi minuti sodniškega dodatka pa je končni izid 3:3 postavil Ivan Božić. Pred tem je ob poskusu njegove podaje z desne strani žoga v roko zadela Daricka Kobieja Morrisa, Slavko Vinčić se ni oglasil, a si je po opozorili iz VAR-sobe vse skupaj odšel pogledat še enkrat ter nato pokazal na belo točko za razplet drame, kakršno lahko spišejo le muraši. Mojstri šokov ...