Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

ba
ba
1 26.01.2022 14:22:28

Nova tekma MARIBORA in prvi poraz, ĐORĐA IVANOVIĆA ni bilo med kandidati za nastop …

Grega Wernig
Vijoličasti izgubili s srbskim prvoligašem.

Nogometaši Maribora so odigrali naslednjo v nizu prijateljskih tekem. Po zmagah proti Triglavu in LASK-u ter remiju s Crveno zvezdo, so vijoličasti v Beleku merili moči z Voždovcem in doživeli prvi pripravljalni poraz, srbski prvoligaš, ki je po jesenskem delu prvenstva na šestem mestu na lestvici, je bil uspešnejši z 2:1 (1:1). Petnajstkratni slovenski prvaki so povedli z avtogolom Ivezića, ki je v sedmi minuti nadaljevanja postavil tudi kobčni izid, v končnici prvega polčasa je za izenačenje poskrbel Pantović.

Zasedba iz Ljudskega vrta je bila neučinkovita, lepo število zelo lepih priložnosti je ostalo neizkoriščenih, hkrati seveda velja omeniti, da je Radovan Karanović minute namenil igralcem, ki niso bili v ospredju dvoboja z beograjskimi rdeče-belimi. Znova pa v kadru ni bilo Đorđa Ivanovića, ki za nastop še ni ustrezno pripravljen.

Maribor se je predstavil v postavi Bergsen (od 46. Pridgar), Mutavčić, Klampfer (od 46. Lorber), Uskoković, Koderman, Gorenak, Repas (od 77. Žugelj), Sellouki, Vipotnik (od 65. Tavares), Sirk (od 72. Nikolić), Nikolić (od 46. Maher).