Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Pred koncem serije Skrito v raju vas čaka še ena...

6 19.09.2021 22:15:34

Prekmurska 'ČAGA' v Ljudskem vrtu! Maribor na kolenih, kakšna bo usoda Simona Rožmana?

Grega Wernig
Potem ko aktualni državni prvaki v štajerski prestolnici, kjer gostijo svoje evropske tekmece, v četrtek proti Vitesseju niso bili uspešni, so nocoj vijoličastim zadali neprijeten udarec.

Ko sta se moštvi nazadnje srečali na tem stadionu, je Mura z zmago (3:1) osvojila svoj prvi naslov državnega prvaka. Očitno se v štirih mesecih v tem pogledu razmerje moči ni spremenilo. Mura, ki je bila sicer na začetku te sezone osredotočena predvsem na evropske nastope, je domače prvenstvo začela precej medlo, danes pa dobila štajersko-prekmurski derbi in se s tremi točkami prerinila v zgornji del lestvice ter za seboj pustila tudi vijoličaste.

maribor mura 1

Obračun v Ljudskem vrtu so sicer bolje začeli domači, ki so prek mladega Nemca s koreninami iz BiH Roberta Voloderja povedli, v nadaljevanju pa so gostje vse bolj prevzemali niti igre v svoje roke. Žiga Kous je le tri minute pozneje izid izenačil. Začetek drugega dela je obeležil rdeči karton domačega branilca Nemanje Mitrovića, v izdihljajih tekme pa je Jan Gorenc po podaji s kota gostom zagotovil poln izkupiček.

Mariborčani so brez zmage že več kot mesec dni, od zmage proti Taboru (14. avgusta) so izgubili v Kopru, doma 'le' remizirali z Bravom, izgubili prijateljsko tekmo z zagrebško Lokomotivo, visoko izgubili v Kidričevem in nocoj še doma z Muro.

Razplet tekme je zanimiv tudi ali predvsem zaradi zadnjih dogodkov v Ljudskem vrtu. Potem ko je bil trener Simon Rožman že na izhodnih vratih, so se v klubu vendarle dogovorili, da strateg iz Štor ostane na svojem delovnem mestu. A koliko časa še? Bržčas bo imel današnji obračun tudi tretji polčas.