Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 31.07.2021 19:08:28

MURI SPET NI USPELO! Prvaki ostajajo po treh krogih brez zmage v slovenski ligi

Aleš Cipot
Državni prvaki iz Murske Sobote tudi na tretji tekmi domače sezone niso zmagali. So pa po dveh porazih prišli vsaj do prve točke.

Mura - Bravo 1:1 (0:0)
Murska Sobota - Stadion Fazanerija, sodniki: Ponis, Vidali, Šprah.
Strelca: 1:0 Maroša (49.), 1:1 Maružin (78.).
Mura: Obradović, Karamarko (od 81. Šturm), Maruško, Karničnik, Lorbek, Kozar (od 74. Horvat), Pucko, Maroša, T. Cipot (od 81. Kous), K. Cipot (od 74. Klepač), Mandić (od 46. Lotrič).
Bravo: Vekić, Drkušić, Brekalo, Križan, Kavčič (od 55. Kurtović), G. Trdin (od 62. Kirm), Žinko (od 71. Nsana), Trontelj, Memić (od 71. Kancilija), Kramarič, Ogrinec (od 62. Maružin).
Rumeni kartoni: Lorbek; Memić, G. Trdin, Trontelj.
Rdeči karton: /.

Mura je bila sicer boljši tekmec, medtem ko je Bravo, ki je remiziral tudi na prvih dveh tekmah sezone, obakrat 0:0, zadetek dosegel iz praktično svoje edine prave akcije na tekmi.
Ekipi v prvem polčasu nista bili posebej nevarni, večkrat je poskušala Mura - pri kateri ni bilo Nina Koutra, ki bo kariero nadaljeval v turški drugi ligi pri Manisi, katere član je tudi Leon Sever, nekdanji igralec sežanskega Tabora -, a ni bila posebej nevarna.

Omeniti velja 18. minuto, ko je spodrsnilo Davidu Brekalu, do strela s 14 metrov je prišel Staniša Mandić, a je bil nenatančen, isti igralec pa je devet minut pozneje z glavo streljal prešibko. Vmes je bil s strelom z glavo nenatančen še Amadej Maroša.
Še manj nevarni so bili Ljubljančani, še najbolj obetavno priložnost je imel Mitja Križan v 30. minuti, ko je prišel do strela s 15 metrov, toda žogo je poslal precej mimo cilja.
Kmalu po začetku drugega polčasa, v 49. minuti, pa so domači povedli. Kai Cipot je s peto lepo žogo vrnil do Maroše, ki je nato natančno meril z 18 metrov za vodstvo z 1:0.
Mura je bila v tem delu igre boljši tekmec, v 60. minuti je od daleč poskusil Alen Kozar, toda Igor Vekić je žogo preusmeril v kot. Isti igralec je poskusil tudi v 65. minuti, a se je žoga od enega Bravovih branilcev odbila čez gol in v kot, po njem pa je Kozar še zgrešil cilj s 15 metrov.
Dejan Grabić je poskusil z menjavami preobrniti tok tekme, toda Mura je še naprej prevladovala, imela posest žoge in si priigrala tudi nekaj nevarnih akcij, med drugim je v 77. minuti Vekić ustavil strel Mihaela Klepača iz bližine z leve strani.
V 78. minuti pa so si domači privoščili napako v obrambi, rezervist Brava Loren Maružin je prišel do žoge, preigral še vratarja in žogo z leve strani poslal v mrežo za 1:1.

Zasedba Anteja Šimundže je nato iskala zmagoviti zadetek, najbližje pa mu je bil Tomi Horvat v tretji minuti dodatka, ko je žogo v kazenskem prostoru poslal malo mimo vrat.

Mura bo v 4. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Kidričevem, Bravo pa bo dva dni prej gostil Celje.

Značke: mura---bravo, plt