5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ursula von der Leyen in primer Pfizergate

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 17.12.2020 19:07:10

RAZBURLJIV DRUGI POLČAS v Ljudskem vrtu! Čarobnih osem minut, ko sta se TRESLI MREŽI (video)

Grega Wernig
Mariborčani so v derbiju 18. kroga z 2:1 premagali Muro, kar pomeni, da bodo na zimski premor odšli kot vodilno moštvo lige.

Potem ko sta v prvih 45 minutah mreži mirovali, se je rezultat med 54. in 62. minuto kar trikrat spremenil. Vijoličasti je v vodstvo popeljal Jan Mlakar, ki je odbito žogo z glavo preusmeril v gol. Stranski sodnik je za trenutek celo dvignil zastavico, a jo hitro spustil.

Pet minut pozneje je bilo že 2:0 za domače moštvo - po sumljivo dosojeni enajstmetrovki. V dvoboju med Luko Bobičancem in Aljošo Matkom je prišlo do stika, a slednji je v nasprotnem kazenskem prostoru padel nekoliko teatralno. Sodnik Nejc Kajtazović je hitro dosodil enajstmetrovko in nogometašu Mure pokazal še rumeni karton. Protest gostov ni pomagal, iz bele točke pa je bil natančen Rok Kronaveter.

Le tri minute je obveljal izid 2:0, potem pa so Prekmurci znižali zaostanek. Po podaji Žige Kousa je bil natančen Andrija Filipović. A to je bilo tudi vse, domačini so ohranili vodstvo in se veselili treh točk.

Maoro Camoranesi je po štirih zaporednih porazih vendarle našel način, kako ukaniti kolego na klopi Mure Anteja Šimundžo, ki je dobil do zdaj vse štiri medsebojne tekme z argentinsko-italijanskim strokovnjakom. Mura je prekinila serijo petih tekem brez poraza, obenem je podaljšala črno serijo tekem brez zmage v Ljudskem vrtu (več kot 19 let). Maribor je po porazu v Murski Soboti konec oktobra izgubil le z Olimpijo, sicer pa v tem obdobju dosegel osem zmag.

Vijoličasti so z zmago Olimpiji ušli na pet točk prednosti, do konca prvega dela prvenstva pa je ostal le še en krog. Zmaji bodo gostili Gorico, Maribor pričakuje Aluminij, Mura bo gostovala v Celju.